Krajská liga Pardubického kraje v neděli odehrála další kolo. V Chocni si teď musí připadat jako v hokejové pohádce. Jedním polibkem od Chrudimi se ze Šípkové Růženky stal krvežíznivý vlkodlak, který cupuje jednu oběť za druhou. Tak lze popsat proměnu tápajícího choceňského celku, který nastartovalo až domácí utkání s Chrudimí .

Choceň – Žďár n. S.

11:5 (5:2, 3:2, 3:1)

 

Do zápasu domácí nastoupili bez čtyřech obránců – Papadopulose, Ače, Kopsy a Bartheldyho. Možná i proto se trenéři Chocně rozhodli pro velmi ofenzivní hru, od které neustupovali ani při vlastním oslabení.

Začátek zápasu byl podobný tomu předchozímu z Moravskou Třebovou. Choceňští rychle bruslili, kombinovali a jejich odměnou byl gól Filipa Procházky v 5. minutě. Radost jim však netrvala dlouho, hosté srovnali ihned po rozehrání. Branková přehazovaná ale pokračovala – v 6. minutě, vrátil vedení domácím Pavel Držmíšek. Avšak nemusíte být věštci, abyste uhodli, jak se utkání vyvíjelo dál – 7. minuta a 2:2. V 9. minutě předvedli krásnou akci dva na jednoho domácí Marek Kišš s Janem Krejzou, ale puk skončil pouze na břevně. Vedení se ujali ve 13. minutě znovu domácí díky Radku Pollákovi. Do konce třetiny se trefil ještě Fikejz a po něm Procházka a stav byl 5:2.

Ve druhé třetině Choceňští stále pokračovali v ofenzivním a rychlém hokeji. Spokojení a povzbuzující domácí fanoušci čekali na gól pouze čtyři minuty, kdy Voříšek po akci Jana Krejzy zvýšil na 6:2. Hostům se podařilo snížit ve 29. min. – 6:3. Domácím vrátil vedení a čtyři branky Lukáš Pokorný – 7:3 Na rozdíl pěti branek zvýšil v 39 minutě Ondřej Šeda – 8:3. Před odchodem do kabin Žďár stačil jedním gólem snížit.
Třetí třetinu načal Radim Hudousek, když se trefil při oslabení tři proti pěti. Po další korekci ze strany hostí se domácí fanoušci dočkali desáté branky, kterou vstřelil Filip Prudič. Účet zápasu uzavřel Filip Procházka, když zkompletoval svůj hattrick.

Sestava Ch: Dundáček – Fikejz, F. Prudič, Janoušek, Pokorný, Voříšek, Ondřej Škorpil – Pollák, Hudousek, Procházka, Kišš, Frnka, Ondřej Šeda, Krejza, Pochobradský, Držmíšek, Vojtěch Škorpil.
Jan Svatoš, trenér Chocně: „Zápas pro nás byl vcelku snadný. Asi nikdo nečekal, že ´vyboucháme´ Žďár s takovým výsledkem. Nepřipravovali jsme se na tento zápas nijak speciálně. Zápas nám zkrátka sedl a dávali jsme jednoduše góly. Žďár mi připadal celkem odevzdaný, něco se s nimi nejspíš děje, když prohráli poslední čtyři zápasy. Možná nás mohli podcenit, ale to je jejich problém. My se staráme sami o sebe, protože stále ještě nejsme na těch příčkách, kde chceme být. V zápase jsme byli jasně lepší ve dvou věcech – ve střelbě a v bráně. Brankář hostů byl jejich slabinou. Je pro mě zklamání, že přišlo na náš zápas tak málo lidí. Na příští zápas snad fanoušci přijdou. Doufám, že jsme je tímto výkonem navnadili a dali jim tu nejlepší pozvánku k návštěvě našeho stadionu.“


V krajském přeboru oplatil Lanškroun dvě porážky Poličce. Závěr zápasu byl sice divoký, Lanškroun inkasoval ve vlastní početní výhodě, ale přesto vstřelil vítěznou branku.

Polička – Lanškroun
6:7 ( 0:2, 2:2, 4:3)

Hosté přijeli do Poličky s úmyslem oplatit domácím prohry s předešlých kol a po celé utkání vedli. V závěru domácí zápas trochu zdramatizovali, když se jim podařilo vyrovnat na 6:6. Lanškroun zkoncentroval své síly, během minuty strhl vedení opět na svou stranu a dotáhl utkání do vítězného konce.
Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Bylo to naše třetí utkání s Poličkou. Dvakrát jsme s ní prohráli, a tak bylo logicky naším cílem jí porážku vrátit i se všemi úroky. Chtěli jsme hrát dobře zezadu a vykrývat střední pásmo. V první třetině se nám naše záměry dařily, ale od druhého dějství začala přebírat iniciativu Polička a měla i více brankových příležitostí. Když jsme vedli 6:4, říkal jsem si, že bychom to mohli už v pohodě udržet. Avšak ve vlastní přesilovce jsme dvakrát inkasovali a bylo srovnáno. Šancí ale bylo na naší straně dost, takže jslem věřil, že zápas zlomíme a v normální hrací době vyhrajeme, což se také stalo.“