Desáté kolo krajského hokejového přeboru je odehráno.

Skuteč – Choceň B 7:6 sn

Začátek utkání, na které Choceňští dorazili s mírným zpožděním z důvodu zdravotní indispozice hlavního kouče, zahájili hosté poněkud rozpačitě. Nicméně se jim podařilo vstřelit vedoucí branku po rychlé kolmé přihrávce Antonína Hanzla na Tomáše Kubištu, který samostatný nájezd nekompromisně proměnil. Poté však následoval pětiminutový herní výpadek, který soupeř potrestal pěti góly. Před koncem třetiny se ještě podařilo zkorigovat stav pěknou střelou

Jana Ropka. Po první třetině byl stav 5:2.

Do druhé třetiny vystřídala Choceň gólmana. Místo Leníčka přišel Mazal a s jeho jistými zákroky stouplo i herní sebevědomí hostí. Výsledkem byla zlepšená hra a dva góly v síti soupeře, o které se postarali Dostál a Vích. Bohužel tato třetina znamenala i dvě zranění choceňských hráčů. Tomáš Opařil musel opustit led s roztrženou bradou, kterou spravilo „pouhých“ sedm stehů, a Tomáš Kubišta, po zajetí do rýhy v ledě utrpěl zranění kotníku.

Do třetí třetiny, která byla z hokejového hlediska nejzajímavější, nastoupila Choceň v početní výhodě 5 na 3, ale branka nepadla. Husarský kousek se Chocni naopak povedl v oslabení 3 na 5, kdy se jejím hráčům vyvedly dva brejky, ze kterých Vích a Schejbal otočili výsledek na 6:5. Velkou šanci na zvýšení náskoku měl Tomáš Dostál, když mu při samostatném nájezdu jenom sekyra domácího obránce zabránila ve skórování. Následovala přesilovka hostí, ale v početních výhodách mužstva spíše inkasovala. A nejinak tomu bylo i nyní, kdy se po ztrátě puku v útočném pásmu dostali domácí do brejku a vyrovnali na 6:6. V trestných stříleních byli úspěšnější domácí, když proměnili tři nájezdy, hráči Chocně o jeden méně.

Jan Smutek, vedoucí mužstva Chocně: „Toto utkání, které po hokejové stránce bylo průměrné, se komentuje těžce, neboť jsem se více věnoval shánění záchranné služby než vlastnímu utkání. Nicméně nebýt zpackané první třetiny, zřejmě bychom toto utkání dovedli do vítězného konce. Děkuji hráčům za otočení výsledku a vrácení se zpátky do zápasu.“