Ve třetím kole soutěže se z vypráskání Semanína radoval Žamberk. Jeho hokejisté nedali semanínským mladíkům čas se ani nadechnout a porazili je o dvanáct branek. Drama se naopak odehrálo v utkání mezi Ústím nad Orlicí a Verměřovicemi. Došlo až na samostatné nájezdy, po kterých se z vítězství radovaly Verměřovice. V neděli se čekalo, zda se opět předvede čarostřelec Novák z Tisové a nezklamal. Voděradům nasázel svoji tradiční normu – hattrick. Ve večerním nedělním utkání si poradila Řetová s Dlouhoňovicemi.

Na čele tabulky je dvojice Žamberk, Tisová. Žamberk si sobotní vysokou výhrou nad Semanínem zlepšil skóre. Na opačném konci tabulky je právě Semanín a aby mu nebylo smutno, dělají mu společnost Dlouhoňovice. Ty mají ale stejně jako zatím jednobodové Ústí pouze dva zápasy, protože už mají za sebou volný víkend.


Semanín – Žamberk
1:13 (1:4, 0:6, 0:3)

Podle skóre se možná může zdát, že jsme prohodili sporty a hrál se baseball, avšak nebylo tomu tak. Žamberk byl po celý zápas lepším mužstvem a vysoké vítězství si zasloužil. Semanín držel ještě vcelku vyrovnaný stav v první třetině, ale ve druhé se Žamberk střelecky rozjel a ještě před druhou sirénou stačil vstřelit desátou branku. O ještě vyšší výhru se Žamberk připravil nečistou hrou v závěru, kdy posledních deset minut dohrával v oslabení. Pro mladé mužstvo Semanína to byla lekce z hokeje dospělých. Fakta – branky: Švihálek – Nosál 3, Adámek 3, Zářecký 2, Kubíček 2, Šedaj, Vencl, Lehký. Vyloučení: 6:12. Diváků: 63.


Ústí nad Orlicí – Verměřovice
5:6 SN (2:1, 2:2, 1:2, 0:0)

Od začátku se hrálo vyrovnané utkání. Blíže k plnému bodovému zisku mělo Ústí, když ještě deset minut před koncem normální hrací doby vedlo o dvě branky – 5:3. Dostalo navíc výhodu přesilové hry a mohlo tak definitivně rozhodnout o majiteli tří bodů. Verměřovice však ve vlastním oslabení dokázaly skórovat a ještě než uplynula šedesátá minuta, dokázaly srovnat. V nájezdech se pak radovaly z bonusového bodu opět Verměřovice. Fakta – branky: Dostál 4, Smejkal – L. Pražák 3, Formánek, Sklenář, rozhodující samostatný nájezd Šembera. Vyloučení: 11:9.


Tisová – Voděrady
4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Diváci si mohli vychutnat dramatické a bojovné utkání, které dokázalo potěšit i oko náročnějšího fanouška okresního hokeje. Tisová byla šťastnější, když se z vítězné branky radovala dvě minuty před koncem. Ve skvělé formě se v začátku sezony předvádí bývalý útočník Chocně Jiří Novák, kterému se opět podařilo konto soupeře zatížit třemi brankami. V příštích zápasech na něho budou muset soupeři zaháknout nejspíš rolbu, aby ho ubránili.
Fakta – branky: J. Novák 3, L. Pánek – Pávek, L. Šeda, Vítek. Rozhodčí: Kolář, Jandík.


Řetová – Dlouhoňovice 6:4
Průběh utkání přineseme zítra.