K utkání domácí nastoupili bez zraněného kapitána Tomáše Zavřela a z „B“ mužstva byl povolán Aleš Vích.

Choceň – Chrudim B 7:1

 

Od úvodní minuty se hrál útočný hokej, kdy se šance střídaly na obou stranách. Domácí si pomalu začali vytvářet herní převahu a výsledkem byl gól Radima Hudouska v 7. minutě při přesilové hře. Po této brance choceňští hokejisté začali ještě více přehrávat soupeře a šance střídala šanci. To zřejmě neunesl hostující Formánek, který v 17. minutě vrazil domácího hokejistu nebezpečně hlavou proti mantinelu. Za faul, po kterém by měla automaticky fungovat předčasná pozvánka do sprch, dostal pouze menší trest. Domácím se podařilo tento faul alespoň potrestat gólem Lubomíra Pochobradského. První třetina tak skončila 2:0 pro domácí.

Druhá třetina začala opět tlakem Chocně. Šance Polláka a Procházky z 23. a 24. minuty ještě ale skončily na hrudi gólmana Chrudimi. Toho překonal až do třetice ve 24. minutě Marek Kišš. Když v následující 25. minutě zvýšil Pochobradský na 4:0 pro Choceň, vzali si hosté time out. Chrudim začala více napadat a odměnou byl gól ve 26. minutě na 4:1. Odpověď však byla rychlá, ve 27. minutě vrátil Chocni vedení o čtyři branky Ondřej Šeda. Domácí dál udávali tempo zápasu, ve 28. minutě své šance neproměnili postupně Krejza a Pochobradský. Ve 29. minutě Filip Procházka již nestihl dorazit puk do odkryté brány a chvíli po něm vyslal bombu od modré Milan Fikej. Choceň dál jsme kontrolovala vývoj zápasu, ale do konce třetiny již gól nepadl. Trošku podivné rozhodnutí vyšlo od pánů v pruhovaném, když byl ve 39. minutě vyloučen Nikolas Papadopulos na pět minut a do konce zápasu za sekání.

Ve 42. minutě se dostal do brejku Marek Kišš. Byl však faulován a z následného trestného střílení si spravil chuť – zvýšil na 6:1 pro domácí. Další minuty byly poznamenány častými vyloučeními na straně Chocně, a tak se na další gól čekalo až do 51. minuty, kdy ve vlastním oslabení zvýšil Jan Krejza na 7:1. Hosté ještě stačili v 56. minutě snížit na konečných 7:2.