Tomáši, jak těžké bude navázat na minulou sezonu?

Mužstvo zůstalo pohromadě. Přišli noví mladí kluci a uvidíme, jak se s tím poperou. Zopakovat loňský úspěch bude strašně těžké. Soutěž se vyrovnala a myslím si, že z těch osmi mužstev, co tam budou, může vyhrát naši soutěž kdokoliv.

Musíte z pozice kapitána vaše mladé spoluhráče hodně krotit a okřikovat?

Ani ne. Já hlavně nejsem úplně nejstarší a navíc nám to v mužstvu docela klape, takže není potřeba na někoho řvát. Máme i mladého trenéra a jsme dobře fungující parta. My starší se trenérovi snažíme pomáhat a ti mladí nefrajeří.

Jak probíhala letní příprava? Byla hodně tvrdá?

Ne, bylo to jako vždycky. Nikdo to sice nemá rád, ale když se nic neodflákne, v zimě je to potom vidět. Jak vnímáte v Chocni podporu diváků? Jsou vaší oporou? Diváci jsou tady hlavně hodně nároční. Když se daří, tak je to dobré, ale jak přijde na chvíli útlum, hned nadávají a dovedou na nás být až zlí. Těžko chápou, že se občas nedaří. Ale jsme rádi za příznivce, které máme. Hlavně je dobře, že chodí ve velkém počtu. Pokusíme se, abchom jim dělali jenom radost.

A na závěr jedna otázka pro dámy. Jste radši na tréninku, nebo s vaší drahou polovičkou u televize doma?

To bych si měl dávat bacha na to, co řeknu, co (smích)? Samozřejmě rodina je nejvíc, co člověk může mít. Ale hokej mě baví, jsem mezi kamarády. Potom to pivo po tréninku taky není špatná věc, takže se to snažím v rozumné míře skloubit.