Třikrát se totiž radoval ze zisku titulu mistra ligy. Jako trenér už působil u mládeže v Hradci Králové a Chomutově. Klub má rovněž nové barvy. Nově to bude modrá a bílá.
Hokejisté začali přípravu na ledě 26. srpna a podle slov kouče Táborského je s přístupem hráčů spokojen. Pavel Táborský„Ze začátku probíhaly tréninky třikrát týdně, ale v současné době jsme přešli na fázi dvou tréninků týdně + přípravné zápasy. Co se týče skladby nového mančaftu, tak se tvoří od znova. Zatím jsme ve fázi neustálého posilování. Nechceme nic podcenit a uvidíme, jak si to všechno sedne. Když bych to shrnul, tak přístup hráčů k tréninku je výborný," chválil své svěřence Táborský.
Kohouti odehráli dva přípravné zápasy s Lanškrounem s bilancí 1:1 a ukázalo se, kde bude potřeba se zlepšit. „Zjistili jsme, že máme velké problémy v defenzivě. Snažíme se v současné době na tom hodně zapracovat, ale samozřejmě nejde všechno hned, nicméně na tom velmi usilovně pracujeme," doplnil třebovský trenér.
Diváci by proto neměli mít přehnaná očekávání, neboť jde o úplně nový tým, který se tvoří. „Je něco jiného, když máte tým, kde kostra zůstane a vy ho jen vhodně doplníte, tady musíme kostru teprve vytvořit," jednoznačně říká Pavel Táborský.
Má pravdu, protože kádr oproti loňské sezoně doznal výrazných změn. Odešli Vích, Brukner, Držmíšek (všichni Choceň), Poskočil (Vrchlabí), Uhlíř (Litomyšl), Hladík (HC Skuteč), Musil a Knotek (bez angažmá), Řehák (Olomouc – zranění) a přišli Krejnus, Šťastný, Kiac, Vlček, Hemský, Paleček (všichni hostování z HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Matys a Čejka (oba přestup z HC Litomyšl), Vojáček (hostování z Uničova), Černý, Jetmar, Hašek a Kaplan (všichni hostování z HC Spartak Choceň).

Od zápasu k zápasu do středu tabulky

Určitý náhled na mužstvo trenér Táborský má, ale kde se budou jeho svěřenci pohybovat v krajské lize, nedokáže ještě odhadnout. „To je těžké říci, protože neznám jiná mužstva. Vím, jak hraje Lanš
kroun. Vím, že Choceň, Pardubice a Chrudim by měly být na špici, ale nemohu říct na rovinu: Ano, my budeme před nimi, nebo ano, my budeme za nimi. Naším úkolem je hrát střed tabulky, to byl jasně daný cíl. Opravdu ale půjdeme zápas od zápasu a chceme nalákat zpátky do hlediště diváky," vyslovil cíle pro sezonu Táborský.
Dresy českotřebovských KohoutůVšichni v České Třebové si budou přát, aby se jeho slova naplnila, neboť minulá sezona se týmu vůbec nepovedla. Kádr mužstva byl velice úzký, hráči vyhráli pouze dva zápasy v základní hrací době za tři body a jeden v prodloužení, což na psychice mužstvu nepřidalo. „Chceme, aby tady byl širší kádr, aby to k něčemu vypadalo. Po první odehrané sérii utkání uvidíme, co a jak. Poté si můžeme říct, že jsme udělali maximum, nebo kde máme určité rezervy," uvedl kouč.
Nicméně divákům, kteří přijdou zítra na první utkání, vzkazuje: „Uděláme maximum pro to, abychom zítra vyhráli. Hráči jsou připravení a nabuzení," dodal nový muž na střídačce českotřebovských Kohoutů Pavel Táborský.