Stalo se něco, co se nemělo vůbec přihodit. Po zápase okresního hokejového přeboru mezi Tisovou a Žamberkem byl napaden rozhodčí Richard Najman.
Ten musel vyhledat lékařské ošetření a celý případ je nyní v rukou policie.

Na ledě se potkala dvě nejlepší mužstva přeboru a zápas byl dost tvrdý. „Odehrával se ale v mezích pravidel. Vyloučených sice bylo celkem dost, avšak žádné zákeřnosti se na ledě neděly,“ popisoval sudí Najman zápas, na který byl delegován.

Po skončení zápasu se Najman vydal sám na parkoviště a tam to přišlo.

„Na parkovišti na mě čekalo asi dvacet fanoušků,“ vybavoval si Najman. Nejprve ho dav začal slovně urážet. „Padaly takové ty klasické urážky do přirození, načež jsem jim řekl, ať mě nechají být,“ popisoval Najman začátek šarvátky.

To ještě netušil, že mu bude pořádně horko. „Přistoupili ke mně asi čtyři osoby, které do mě strčily tak, že jsem si promáčkl dveře u auta. Následně jsem spadl na zem a čtyři až pět lidí do mě začalo kopat. Podařilo se mi vyprostit, odstoupil jsem asi deset metrů od auta a došlo k dalšímu napadení. Celá událost trvala zhruba deset minut,“ naznačil Richard Najman průběh celého incidentu.

Zachránil ho až příchod čárových rozhodčích, před kterými aktéři celého napadení naskákali do aut a odjeli.

Zmlácený Najman musel vyhledat lékařské ošetření, ale naštěstí kromě dvou tržných ran na rukou a několika bolestivých pohmožděnin žádné závažnější zranění neutrpěl.

Podle slov sudího Najmana šlo s největší pravděpodobností o příznivce Žamberku. „Měli na sobě šály a křičeli své pokřiky. Z vedení Žamberku mi volali a omlouvali se za ně.“

To potvrzuje i vedoucí mužstva Žamberku Zdeněk Nun: „Rozhodčími Najmanovi jsme se jménem našeho klubu omluvili a jsem rád, že omluvu přijal. Jednání našich příznivců odmítáme a tvrdě ho odsuzujeme. Ke sportu podobné projevy v žádném případě nepatří.“

Smutné je, že to nebyl první prohřešek žamberských ultras. „V České Třebové mi říkali, že při jednom zápase přeboru rozhodčího polévali pivem a měli s nimi také co dělat,“ potvrzuje Najman špatnou pověst hlučných žamberských fans.

„V okrese s pískáním končím,“ je rozhodnutý Najman. „V letošním roce jsem získal nejvyšší licenci, takže mohu pískat ligové soutěže. Předsedovi komise okresních rozhodčích jsem slíbil, že když bude mít málo rozhodčích, jsem ochoten mu vypomoci, přestože jsem v kraji dost vytížen. To jsem ale ještě nevěděl, co se bude odehrávat,“ trochu lituje svého kroku potlučený rozhodčí.

Celá věc je podle mluvčí policie Ivety Lehké stále v šetření. „Pokud se na výtržníky přijde, bude je řešit přestupková komise.“