V jedenáctém kole Extraligy hokejbalu čekal na Letohrad nováček soutěže Hodonín. Ten minulý týden překvapil, když přehrál oba týmy Kladna, KEB i Habešovnu. Letohradští se ho ale nezalekli a domácí síťku dokázali rozvlnit hned pětkrát. Skvělým výkonem se v Hodoníně blýskl strážce letohradské branky Katerinjuk, který ve svém prvním mistrovském utkání v modrobílém dresu ani jedinkrát nepustil míček za svá záda.

Ziskem tří bodů se tak Letohradští posunuli na osmé místo tabulky, kde těsně šlapou na paty Ústí nad Labem, na které ztrácejí jeden bod. Příští víkend je čeká výjezd na východ republiky, v sobotu od 15 hodin se představí v Opavě, která je předposlední.

HBC Rigum Hodonín – SK OEZ Testa Letohrad 0:5 (0:2,0:1,0:2). Na důležitou první branku nemuseli hokejbalisté Letohradu čekat příliš dlouho. Už ve 3. min. se míček po ose Kubeš, Kovář třepetal v síti. Po čárech letohradského brankáře Katerinjuka přišla přesilovka hostí, která byla díky Ondráčkovi úspěšná – 0:2.

Poté nastala chvíle, kdy se spíše počítali hráči na trestné lavici, než krásné akce a vstřelené góly. Tu porušil až samostatnou akcí Ondráček, jenž zvyšoval už na 3:0 pro hosty. V posledním dějství se dočkal branky i dorostenec Lux, který po přihrávce Kubeše ostrou ranou propálil domácího brankáře. V osmé minutě třetí třetiny ještě přidal pátou branku Letohradu a poslední v utkání Kormunda.

Domácí ještě sice mohli stav alespoň zkorigovat, když letohradský Petr Věchet fauloval svého mladšího bratra v dresu Hodonína Miroslava a sudí nařídil trestné střílení. Katerinjuk však svoji neprůstřelnost proti svému bývalému týmu uhájil.

Branky a asistence: 2:31 Kovář (Kubeš), 8:44 Ondráček (Kormunda, Dospěl), 27:08 Ondráček, 32:24 Lux (Kubeš), 37:15 Kormunda (Ondráček). Rozhodčí: Boháček, Coufal. Vyloučení: 9:13, navíc Katerinjuk (LET) 10 OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Střely: 36:30.

Michal Katerinjuk, brankář Letohradu: „Z mého pohledu to bylo hodně vyhecované utkání, protože s polovinou hráčů soupeřova týmu jsem dlouho hrál. Protihráči byli velmi namotivovaní, o to víc si vážím toho, že jsem mohl být po dlouhé době v bráně a dokázal jsem vychytat nulu. Ale důležité je, že jsme vyhráli jako mančaft a čisté konto je už jenom taková třešinka na dortu.“

(ij)