Dynamo nastoupilo ještě bez Tomáše Zohorny, který o víkendu cestoval do Česka a v neděli se už objevil na tréninku s novými spoluhráči. K zápasu ovšem ještě neodjel, v pardubickém dresu by se mohl objevit v příštím týdnu.

Do zápasu Pardubičtí nevstoupili dobře, hned ve 2. minutě vystihl Jan Eberle rozehrávku Mikuše a prostřelil ruského brankáře Barulina. Hosté mohli vyrovnat, ale šance Rohlíka či Pauloviče nebyly využity.

Západočeši přidali druhou trefu ve 36. minutě, kdy Luboš Rob skóroval do posunuté branky, sudí po poradě s videorozhodčím branku uznali.

„Bylo to vyrovnané utkání, začátek zápasu měli lepší domácí. Ve druhé třetině jsme měli dobrý vstup, bohužel nás pak přibrzdila vyloučení, Plzeň se dostala na koně,“ řekl pardubický trenér Richard Král.

Pardubice hrály svou první přesilovku až ve 48. minutě, ale neskórovaly. V posledních třech zápasech vstřelily jen tři branky. Plzeň pak výhru pojistila zásahem ještě zásahem Dušana Kvasničky.

Tomáš Zohorna (Amur Chabarovsk).
Potvrzeno, Dynamo vítá posilu! Tomáš Zohorna se vrací do Pardubic

„Většinu třetí části jsme hráli v soupeřově pásmu, bohužel ale v posledních zápasech nedáváme góly. Situace řešíme nevhodně, místo střely nahráváme a obráceně. Musíme zlepšit zakončení,“ dodal Král.

Plzeň - Pardubice 3:0

Fakta - branky a nahrávky: 2. Eberle, 36. Rob (Přikryl, Stříteský), 58. Kvasnička (Gulaš, Kodýtek). Rozhodčí: Horák, Pražák – Pešek, Malý. Vyloučení: 1:4, navíc Camara (Pardubice) 10 min. OT. Využití: 1:0. Bez diváků. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.
HC Škoda Plzeň: Frodl – L. Kaňák, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek, Gulaš – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Přikryl, Malát – Rob, Dočekal.
HC Dynamo Pardubice: Barulin – Nakládal, Kolář, Zdráhal, Mikuš, Bučko, Ďaloga, Vála – Blümel, Poulíček, Paulovič - Tybor, Roman, Camara – Kosticyn, Rohlík, Kousal – Horký, Matýs, Kusý.

Kooperativa NBL: BK JIP Pardubice - Královští sokoli Hradec Králové.
FOTO, VIDEO: Pardubičtí obři si podali východočeského krále

Hokejová extraliga - další výsledky 41. kola: Brno – Litvínov 3:4, Vítkovice – Hradec Králové 3:4 sn, České Budějovice – Mladá Boleslav 2:6, Liberec – Olomouc 1:2, Třinec – Karlovy Vary 6:3, Zlín – Sparta Praha 2:4.