„Hrálo se kvalitní utkání, já jsem s výkonem všech hráčů spokojený. Hráli jsme aktivně, dobře forčekovali a vytvořili si šance,“ řekl Patrik Augusta, trenér Liberce.

V brance Pardubic dostal před ruským gólmanem Barulinem přednost Milan Klouček, měnilo se i složení útoků. Do hry se po delší pauze vrátil Radoslav Tybor. Slovenský forvard hrál naposledy začátkem prosince v Třinci, od té doby se zotavoval po otřesu mozku.

Pardubičtí se dostali do vedení ve 13. minutě, kdy zblízka dorážel Patrik Poulíček a využil první pardubickou přesilovku. Ještě v první třetině hosté vyrovnali. Hned po vyhraném buly vystřelil Michal Birner a překonal Kloučka.

Pokračovala vyrovnaná bitva s několika šancemi na obou stranách. Rozuzlení ovšem nabídlo až třetí dějství. V 55. minutě zakončil akci Liberce osamocený Ondřej Vitásek. Dynamu již nepomohla ani přesilová hra, hosté odvezli tři body.

Tomáš Zohorna (Amur Chabarovsk).
Blíží se návrat? Tomáš Zohorna končí v KHL

„To, co nás před měsícem zdobilo, se nám teď vytrácí. Musíme se zase nastartovat. Nerveme se do předbrankového prostoru, chceme si dát hezké puky a možná dát gól do prázdné brány, ale tak to nefunguje. V závěru během přesilovky potom volíme nejsložitější přihrávky. Zkušení hráči by to měli zvládnout jinak,“ uvedl pardubický trenér Richard Král.

Pardubice - Liberec 1:2

Fakta - branky a nahrávky: 13. Poulíček (Mikuš, Kousal) – 20. Birner (Bulíř), 55. Vitásek (Bulíř, Vlach). Rozhodčí: Lacina, Micka – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:2, navíc Nakládal 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Bez diváků. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Kolář, Bučko, Mikuš, Vála, Ďaloga, Zdráhal – Camara, Roman, Tybor – Kosticyn, Kousal, Kusý – Blümel, Poulíček, Paulovič – Matýs, Rohlík, Horký.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, T. Hanousek, Derner, Štibingr – Lenc, Bulíř, Birner – A. Musil, Gríger, Najman – R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach – Průžek, Šír, Rychlovský.

Utkání 24. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice, 4. prosince 2020 v Ostravě. Matěj Paulovič z Pardubic.