Na konci ledna se uzavřou kádry extraligových celků, na klíčovou fázi ročníku se chystá i pardubické Dynamo. Dnes na východ Čech přicestoval útočník Andrej Kosticyn, který Pardubicím pomůže ve zbytku této sezony.

„Příchodem Andreje jsme se snažili doplnit soupisku před závěrečnou fází sezony. Jsme přesvědčeni, že jeho zkušenosti nám pomohou k co nejlepšímu umístnění v tabulce a v play-off,“ řekl sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

Zkušenosti rozhodně pardubické posile nechybí. Kosticyn hrál v NHL během let 2005 - 2012 za Montreal Canadiens a krátce i za Nashville Predators. I se zápasy play-off odehrál v NHL 447 zápasů, v nichž vstřelil 117 gólů. Dále působil v Kontinentální hokejové lize, nastupoval za Čeljabinsk, Soči či Dinamo Minsk. V tomto ročníku odehrál 24 zápasů za Nižněkamsk.

„Jsem nadšený, že si mohu vyzkoušet českou ligu. Moc se těším, až se zítra potkám s novými spoluhráči. V Česku jsem byl mnohokrát, ale v Pardubicích ještě ne. Těším se na novou výzvu,“ uvedl Kosticyn po příjezdu do Pardubic.

Dynamo potřebuje posílit právě útočné řady, na marodku totiž zamířili další hráči. K dispozici již není ani zraněný Filip Koffer, v posledním duelu s Vítkovicemi se zranil Lukáš Anděl.

„Bohužel v posledních zápasech sbíráme jednoho dlouhodobě zraněného hráče za druhým, takže v doplňování soupisky budeme dále pokračovat a nadále hledat hráče, kteří by nám pomohli v závěru sezony,“ potvrdil Salfický.