Úterní derby příliš hokejové parády nepřineslo, přesto byli hráči hradeckého Mountfieldu po výhře 2:1 maximálně spokojeni. Přesně takhle by se totiž chtěli prezentovat v play off. Hrát ze zabezpečené obrany, která nedělá chyby. Rukopis kouče Vladimíra Růžičky je vidět na první pohled. „Zápasy se stylem hry blíží play off, takže je logické, že to bylo zase vyhecovanější. Myslím, že pevná obrana a tvrdý hokej je pro nás do vyřazovací části dobrá cesta,“ uvedl hradecký útočník Jakub Lev, jenž byl autorem první branky svého týmu, když na konci první třetiny vyrovnával na 1:1.

Jedinou branku inkasoval Hradec v oslabení, ve kterém se v posledních dnech trápí. „Celou sezonu hrajeme oslabení výborně, teď jsme bohužel dostali pár gólů, ale nemyslím, že to hrajeme nějak špatně. Prostě je tady taková série, doufám, že co nejdříve skončí a bude to zase dobrý,“ věří Lev.

Rozhodující moment utkání přišel až v závěrečné třetině. Přesnou střelou do šibenice rozhodl o výhře Mountfieldu Jergl. „Druhá branka byla rozhodujícím momentem utkání. Nás v zápase výborně podržel v brance Štěpán Lukeš, navíc jsme dobře bránili. Vydřená výhra, která nás povzbudí,“ hodnotil čtvrté derby letošní sezony obránce Dominik Graňák.

Do konce základní části Hradci zbývá odehrát pět duelů a šance na to skončit mezi nejlepšími čtyřmi týmy soutěže pořád žije. Hradec je v současné chvíli na pátém místě. Na třetí místo, které ještě ve středu držela Mladá Boleslav, ztrácel pouhé dva body, což se dá určitě smazat.

„Pořád koukáme na první čtyřku, takže pro nás velmi důležité body. S ohledem na výsledky kolem nás, je to o to cennější. Já jsem rád, že jsme Pardubicím vrátili prohru z minulého týdne,“ těšilo Lva. V dalším utkání přivítá Hradec už v pátek od 17 hodin vedoucí Třinec. Proti lídrovi mu to však letos vůbec nejde. Všechny tři doposud odehrané zápasy s Oceláři prohrál. Naposledy padl na jejich ledě v polovině ledna 1:3. „My nemůžeme koukat, proti komu hrajeme, pro nás jsou teď důležité jenom tři body,“ uzavřel Lev.