Karanténa, trénink na suchu, potom dvě části polského soustředění na ledě. To byly poslední týdny extraligového Dynama. „Bylo to strašně těžké. Samozřejmě kluci pracovali velmi dobře, ale neviděli před sebou nic, na co by se měli chystat psychicky i fyzicky. Morálka proto běhala stále nahoru dolů,“ poznamenal Michal Mikeska, jeden z pardubických trenérů.

Změna přišla až v tomto týdnu. „Jsme nadšení, že nám bylo umožněno hrát. A je to umocněné tím, že jsme se mohli vrátit do domácí arény a trénovat tady,“ uvedl obránce Jan Kolář na klubovém webu. „Vrátili jsme se na kvalitnější led do domácího prostředí, vrací se to zase do normálu,“ dodal Mikeska.

Tomáš Rolínek
Život jde dál, říká Rolinek. Nižší soutěže? Už jen fotbal

Teď se vrací i zápasy, Tipsport extraliga upravila svůj jízdní řád. Pardubice začnou na Spartě, pak pojedou hned v pondělí do Plzně.

Lední hokej

EXTRALIGA – sobota, 13.30: Sparta Praha – Pardubice,
15.30: Litvínov – Plzeň,
17.00: České Budějovice – Karlovy Vary,
19.00: Třinec – Kometa Brno.

Kluby se připravovaly různě. Třeba Sparta využívala otevřenou ledovou plochu v Dobříši. „My jsme měli dvoufázovou přípravu, pracovali jsme jsme na fyzické i taktické stránce. Věřím, že jsme odvedli dobrou práci a že zápas na Spartě zvládneme,“ prohlásil obránce Kolář.

Východočeši už nemohou počítat s Martinem Kautem, jenž zamířil do Švédska. Kariéru ukončil Tomáš Rolinek, na marodce jsou další útočníci Michal Vondrka a Ondřej Machala. „Mančaft určitě posílíme. Věřím, že jednání dotáhneme do úspěšného konce,“ řekl sportovní ředitel Dušan Salfický.

Jaromír Jágr (vlevo) a kapitán českého mužstva Tomáš Rolinek se radují ze zisku titulu mistrů světa.
Rolinek se loučí: Končím hokejovou kariéru, oznámil

Ministerstvo posvětilo start hokejové extraligy

Milan Hnilička, poslanec a předseda Národní sportovní agentury, bojuje u vlády za vypsání kompenzací pro sportovní kluby.Zdroj: ČTKHokejová extraliga dostala výjimku od ministerstva zdravotnictví a po téměř měsíční přestávce se může znovu hrát. Soutěž opět začne čtyřmi zápasy v sobotu. Extraliga dostala povolení k zápasům stejně jako dvě nejvyšší fotbalové ligy. Všichni aktéři budou povinni absolvovat před utkáním vyšetření metodou RT-PCR. Vyšetření nesmí být starší než 48 hodin s tím, že v případě, že klub sehraje během kalendářního týdne tři a více utkání, stačí testovat v pondělí a ve čtvrtek. Povinné vyšetření se však nevztahuje na osoby, které onemocnění covid-19 prodělaly, nemají klinické příznaky, prošly předepsanou karanténou a od jejichž prvního pozitivního výsledku testu neuplynulo více než 90 dní. Pravidla se pro jednotlivé sporty mohou lišit. Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička totiž uvedl, že je schválena platnost testu až na 72 hodin.