Nejhorší tým krajské hokejové ligy Hlinsko mohl v Chocni jedině překvapit. Kdyby domácí byli více důslednější, mohlo si ale odvést klidně i desítku.

Choceň – Hlinsko 8:4
Pro Choceň se v zápase jasně ukázalo, jak je důležité mít Dundáčka. Brankář z pracovních důvodů nemohl nastoupit a zaskočit za něho měl talentovaný sedmnáctiletý Daniel Vyčítal. Pravděpodobně u něho zvítězila tréma, dostal čtyři branky, z nichž tři byly hodně nešťastné a v průběhu zápasu ho vyměnil Mazal, ze kterého vyzařovala mnohem větší jistota. Domácí brankáři to ale měli velice těžké. Dlouhé minuty prostáli bez jakékoliv činnosti a nebýt hlasitého povzbuzování domácího kotle a sirény ohlašující konce třetin, začali by hibernovat.

Od prvních minut bylo jasně vidět, kdo bude v utkání pánem. Choceň od začátku roztočila v obranném pásmu hostí přesilovkovou kombinaci, přestože Hlinsko hrálo celou dobu v pěti. Hosté jakoby ani nevěděli, kam mají dřív skočit. Ve 4. min. se také Choceň radovala z prvního gólu. Rychlé nohy Procházky pláchly hlinecké obraně a zpětnou přihrávku využil Krejza dokonale – 1:0. Při dalším střídání této formace se prosadil Procházka – 2:0. První vážnější akce hostí skončila v bráně, Havel využil brejk a snížil v 9. min. na 2:1. Před přestávkou vrátil domácím dvougólové vedení Pochobradský, který jako baletní mistr protančil do útočné třetiny a elegantně zavěsil do horního růžku.

Po obrátce vyprášil pravý horní kout branky Hlinska i Fikejz a domácí vedli 4:1. Vyčítal sice pustil za svá záda nahození kapitána hostí Spala, ale na druhé straně se trefil podruhé v zápase Pochobradský a zvýšil na 5:2. Hosté kontrovali další brankou Kavalíra, ale ve zbytku třetiny dávala góly už jenom Choceň. Vích přišel, zpracoval a skóroval. Při svém prvním střídání v zápase hned zvýšil na 6:3 a brankář Hlinska putoval na střídačku. Gregor jako Gregor, řekli si Choceňští, Tomáše totiž střídal téměř čtyřicetiletý Karel a hned mu připravil hezké uvítání Krejza – 7:3. Chvilku na to se za domácí poosmé trefil Procházka a domácí fans se začali dožadovat desítky.

Na poslední část se do branky hostí vrátil Tomáš Gregor, předváděl skvělé zákroky, kterými nedovolil domácím dosáhnout kýžené desítky. Jediná branka poslední části padla do domácí kasy a místo Vyčítala nastoupil do branky Mazal. Ten už gól nepustil, takže zápas skončil výhrou Chocně 8:4.

Sestava Chocně: Vyčítal, (44. Mazal) – Mimra, Janoušek, Fikejz, Nejedlý, Ač, Papadopulos – V. Škorpil, Zavřel, Držmíšek, Procházka, Krejza, Pochobradský, O. Šeda, Hudousek, Pollák, P. Šeda, A. Vích.