Třinácté kolo krajského hokejového přeboru proti sobě svedlo dva celky z našeho okresu. Radovala se Choceň. Lanškroun, třetí náš zástupce v soutěži, vyhořel ve Svitavách.


Svitavy – Lanškroun
7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

Skvělou formu „chytili“ na přelomu roku hokejisté Svitav a velmi výrazně se přiblížili postupu do play–off v krajském přeboru. „Poprvé v sezoně jsem neměl o vítězství strach,“ sdělil po vydařeném duelu v mrazivém podvečeru svitavský trenér Pavel Musil.

V mrazivém podvečeru si dvě stovky diváků mohly částečně připadat jako na novoročním utkání NHL v Buffalu. Se studeným větrem se o poznání lépe vypořádali domácí hokejisté, kteří s postupem času svého soupeře stále výrazněji přehrávali. Zápas sice gólově otevřeli hosté, první třetina byla ještě nerozhodná, ale Svitavští o poznání lépe bruslili a výsledkový obrat byl jen otázkou času. Viditelný rozdíl byl i mezi brankáři, když domácí Šauer byl tradičně oporou týmu, zatímco Šprync v lanškrounské svatyni jistotou zrovna neoplýval a minimálně dva obdržené góly šly na jeho vrub. Hattrickem se blýskl svitavský kanonýr Boucník a se spoluhráči oslavil nejvyšší výhru v sezoně. Fakta – branky: Boucník 3, Zatočil, Souček, Aldorf, Musil – Kotoulek. Rozhodčí: Rulíček – Doležal, Štastná. Vyloučení 5:6, navíc Pachl (Lanškroun) 5 + OK. Využití 2:0. Diváků: 200. Třetiny: 1:1, 2:0, 4:0.


Choceň – Česká Třebová
5:4 pp (1:3, 3:1, 0:0, 1:0)

Choceň se brzy dostala do vedení. Její hru však narušily dva osobní desetiminutové tresty, které hru domácích od desáté minuty nabouraly. Do konce první třetiny tak Choceň dohrávala pouze se dvěma obránci. Třebová oslabení domácích využila a výsledek otočila na 3:1. Po příchodu z kabin se Chocni povedlo rychle vyrovnat. Domácí se dostávali do stále většího tlaku a dokonce šli i do vedení 4:3.

Tříbodový zisk domácích ovšem zhatila vlastnost, která patří spíše domovnicím. Chtěli si povídat. Nenapadlo je však nic lepšího, než vést hovory s rozhodčím. Ten jejich řečnické etudy pochopitelně ocenil desetiminutovou odměnou. Tlak Chocně se tím zastavil a Třebové se podařilo vyrovnat na 4:4.
Ve třetí třetině se domácí řečnických excesů vyvarovali a začali hrát opět hokej. Před koncem utkání se ale dostal do zápisu o utkání Jan Prudič. Třebovskému hokejistovi dal hlavičku a šel se sprchovat. Zápas tedy skončil 4:4 a následovalo prodloužení. V něm se Chocni podařilo vstřelit rychlou branku a domácí si tak připsali bonusový bod. Fakta – branky: Příhoda 3, A. Vích, J. Vích – Kvasnička 2, Chadima, Deml. Rozhodčí: Schaffer – Zemánek, Holeček. Vyloučení: 13:12, navíc Jelínek, Šeda, A. Vích, Ropek všichni 10 minut OT, Prudič 5 + OK (všichni Choceň). Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 70.