Šestnácté kolo hokejového okresního přeboru bylo poznamenáno dohrávkami a předehrávkami. Z předem určeného programu se odehrála pouze dvě utkání.

Řetová přivítala Tisovou a Králíky hostily v překvapivě vyrovnaném utkání Ústí nad Orlicí. Mimo program si zahráli Voděrady s Verměřovicemi a Dlouhoňovice vyprášily semanínské nadšené mládí. Volno si tak místo Semanína užili hokejisté Žamberka, kteří měli hrát s Voděrady. Verměřovice měly hrát utkání původně s Dlouhoňovicemi, ale to bylo již předehráno 9. února, kdy Dlouhoňovice vyhrály 8:0.


Řetová – Tisová 0:7
Zápas třetí Řetové se druhou Tisovou sliboval vyrovnanou podívanou. Avšak zdaleka tomu tak nebylo. Domácí mužstvo nebruslilo, možná jim svazovala nohy i ruce nervozita z toho, že se mohou přiblížit Tisové nadostřel. Řetová by měla s takovým výkonem, jaký předvedla, problémy i s bezkonkurenčně posledním Semanínem. Domácím nepomohly ani přesilovky. Měli jich dvanáct, ale neprosadili se ani jednou. Podle slov řetovského Františka Kheka jeho týmu sice chyběli dva hráči, ale za to se nedá schovávat a ve zhodnocení výkonu byl velmi přísný: „Hrůza, hrůza, hrůza. Střely na branku jsme neměli téměř žádné a Tisová s námi moc problémů neměla.“ Fakta – branky: J. Novák 3, Matějíček 2, Kůrka, Pánek. Třetiny: 0:2, 0:2, 0:3.

Semanín – Dlouhoňovice 0:14
Žádné překvapení se nekonalo. Dlouhoňovice svého soupeře nepodcenily a hned od úvodních minut se do Semanína zakously. Odměnou jim bylo vysoké skóre, které utěšeně narůstalo po celý průběh utkání. Už v šesté minutě byl stav 0:3. Na začátku druhé třetiny se situace opakovala a v úvodních minutách vstřelily další čtyři branky. Dlouhoňovičtí svého soupeře nešetřili a celkem nasázeli čtrnáct branek. Fakta – branky: Macháček 6, Plundra 2, Šilar 2, Blažek 2, P. Víša, Hrabáček. Vyloučeni: 8:6. Diváků: 40. Rozhodčí: Škeřík st., Škeřík ml. Třetiny: 0:5, 0:4, 0:5.

Králíky – Ústí 7:5
Králíky nezačaly vůbec dobře a po první třetině prohrávaly 0:3. Od druhé třetiny se jejich hra výrazně zlepšila a skóre se v průběhu utkání postupně otočilo v jejich prospěch. Fakta – Branky: Kaplan 3, Valčík 2, Hlava st., Šponar – Diviš 2, Bílý, Vítek, Fišer. Vyloučení: 3:5. Třetiny: 0:3, 3:0, 4:2.

Voděrady – Verměřovice 1:2
Utkání poznamenaly dvě neuznané branky Voděrad. Domácí hráči potom byli nervózní a místo na hru se soustředili na diskuze. Verměřovice byly o hodně pohyblivější, než Voděrady. Fakta – branky: J. Šeda – D. Bednář, J. Bednář. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0. ⋌(ry)


Odehráno ve středu
Králíky – Voděrady 4:3 sn