Lanškroun se radoval díky přesilovkám

Č. Třebová - Domácí hokejisté České Třebové chtěli v posledním utkání základní části krajského přeboru navázat na dobré výkony z minulých zápasů. Proti Lanškrounu však měli Třebováci nejhorší bilanci v této sezoně. Zápas měl navíc náboj ještě nevyřešené hádanky o postupujícím týmu do semifinále play off.

12.2.2008

Ilustarční fotoFoto: DENÍK/Marek Havran

Č. Třebová – Lanškroun 2:7

Úvod utkání se nesl v ďábelském tempu. Kdo přišel trochu později, zmeškal dvě branky. Do vedení šel sice Lanškroun, ale v čase 1:38 Třebová dokázala vyrovnat. V šesté minutě šla domácí Lokomotiva dokonce do vedení, ale byla to její poslední uznaná branka v tomto střetnutí (další dvě jim rozhodčí oprávněně neuznal).

Rozhodujícím momentem byla pasáž ve druhé třetině, když domácí nevyužili přesilovku pět na tři, zatímco soupeř ve stejné situaci nezaváhal a vstřelil v ní dva góly.

Po dvou třetinách byl stav z pohledu České Třebové 2:5. V závěrečném dějství hosté navýšili skóre na konečných 7:2, a to ještě Resler nevyužil možnosti trestného střílení. Domácí brankář Hrdlička zaznamenal alespoň dílčí úspěch, když mu jeho pokus lapil.

V neděli tak budou hokejisté České Třebové hrát zápas o konečné páté místo proti celku Svitav. Lanškroun se představí již ve čtvrtek na domácím ledě proti Poličce. Odveta se bude hrát v neděli v Lanškrouně.

Orlickoústecko mělo poslance dva, teď nemá žádného

Orlickoústecko /VOLBY 2017 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Orlickoústecko po volbách nebude mít v parlamentu svého poslance.

Babišovci slaví. Není to však Pyrrhovo vítězství?

Pardubický kraj - Hnutí ANO získalo v kraji čtyři mandáty z deseti, další strany mají jen po jednom poslanci.

U Lanškrouna se čelně střetla dvě auta, jeden z řidičů nadýchal

Orlickoústecko - Silnici z Lanškrouna na Ostrov v pondělí ráno uzavřela dopravní nehoda. Krátce před devátou hodinou se tu čelně střetly automobily značek Peugeot 406 a Opel Tigra.

Chrudimští zářili, Mýto neskórovalo

Východní Čechy - Vysokou výhru 7:1 vybojovali na hřišti Slavie Praha futsalisté Era-Packu Chrudim. Tři góly v dresu obhájce titulu vstřelil Brazilec Max. Naopak Vysoké Mýto se v 6. kole nejvyšší soutěže střelecky neprosadilo.