Lanškroun uspěl až ponájezdech

ORLICKOÚSTECKO - HOKEJ: Derby v krajském přeboru vyhrál Lanškroun, když se mu v nájezdech podařilo zvítězit v Chocni.

20.11.2007

Derby krajského přeboru se hrálo v Chocni. Na tamní zimní stadion přijelo mužstvo Lanškrouna. Domácí „béčko“ s hosty remizovalo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch byl Lanškroun šťastnější. V krajské lize se Chocni stále výsledkově nedaří. I když tentokrát podala lepší výkon než v minulých zápasech, na body to opět nestačilo.

Choceň B – Lanškroun 3:4 sn

Hrálo se vyrovnané utkání, kde průběh a tempo hry diktovali domácí hráči. Především díky žalostné koncovce a výbornému výkonu brankáře Lanškrouna skóre narůstalo velmi pomalu. Po dvou třetinách byl tak na ukazateli skóre stav 2:1 pro Choceň. Ve třetí třetině hosté využívali každé drobné zaváhání k rychlým brejkům, díky kterým otočili skóre na 3:2. Domácí měli velkou šanci na vyrovnání, když měli možnost trestného střílení, avšak nevyužili ji. Vyrovnat se Chocni povedlo až díky tlaku v závěru zápasu. Utkání tak skončilo 3:3. V prodloužení branka nepadla, takže zápas dospěl až k samostatným nájezdům. První tři střelci Chocně penaltu proměnili, především exekuce Jaroslava Vícha stojí za zmínku. Použil svoji specialitu – „ruský blafák“. Nezkoušel žádnou kličku, napřáhl se ke stropu a div, že neprotrhl síť. Z Lanškrouna se ze třech pokusů radoval pouze jeden střelec. Od té chvíle se ale situace změnila. Hosté proměnili vše a domácí si už neškrtli. Bonusový bod za výhru si tak připsali hosté.

Žďár n. S. – Choceň 8:4

První třetina pro Choceň začala sérií tří vyloučení. Od druhé do deváté minuty hrála stále ve čtyřech. Ve čtvrté minutě se Chocni přesto podařilo dostat do vedení brankou Marka Kišše. Domácím se podařilo srovnat v 7. minutě v přesilovce pěti proti třem. V 15. minutě už šli domácí do vedení 2:1, kdy vstřelili branku po krásné kombinaci. Chocni se podařilo srovnat hned v následující minutě opět Markem Kiššem. Choceňští svou aktivní hrou vytvářeli na domácí tlak a po jejich faulu a následném vyhození puku za mantinel dostali výhodu dvou mužů v poli. Přesilovku využil v 18. minutě Ondřej Šeda a poslal hosty do vedení 3:2. Ještě veseleji mohlo být hned v následující minutě, kdy pokračovala přesilovka pět na čtyři. V ní jeli ve dvou na jednoho domácího obránce Krejza se Zavřelem. Krejza se sice s obráncem srazil, ale i přesto dokázal přihrát volnému Tomáši Zavřelovi, ale v tom zazněla píšťalka a Jan Krejza putoval na trestnou lavici. Za chvilku ho následoval náš další hráč. Tento scénář, kdy hosté hráli přesilovou hru a obratem z toho bylo oslabení tři na čtyři, se v tomto zápase opakoval asi pětkrát. Domácí tyto situace zvládali bravurně a dokázali je neomylně trestat jako v 19. minutě Šulc.

Na začátku druhé třetiny domácí dokonale rozebrali choceňskou obranu a ve 21. minutě strhli vedení opět na svoji stranu. Hráče hostí to nijak nezbrzdilo, dál pokračovali v aktivní hře a opět dostali výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou využil ke srovnání stavu ve 25. minutě Radek Pollák. Vypadalo to, že Choceňští konečně protrhli střeleckou nemohoucnost, protože dokázali tyto čtyři branky vstřelit ani ne z deseti střel na branku. Domácí se dostali opět do vedení ve 28. minutě brankou Lojka. A když ve 39. minutě v přesilové hře 4:3, po tradičním scénáři – přesilovka, oslabení, zvýšil na 6:4 Plachý, odcházeli hráči Chocně do šaten s dvoubrankovým mankem. Třetí třetinu začali hosté opět aktivní hrou a deset minut svírali domácí v jejich obranném pásmu a stále jim nedovolovali hrát jejich hru. Objevená střelecká produktivita se ale bohužel kamsi vytratila. Gól by hosté nevstřelili asi ani do fotbalové branky. Když se domácím podařilo ve vlastním oslabení došťouchat puk za záda gólmana Dundáčka, bylo o vítězi rozhodnuto. V 59. minutě pečetil vítězství domácích opět brankou v oslabení Dítě.

20.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

30 let souboru moderního scénického tance C-Dance: Běh na dlouhou trať 2013.

Tančit budou nejen na jevišti

Anděl Páně 2

Kostýmy Krakonoše i Pána Boha dorazily do Lanškrouna

V muzeu objeví taje provaznictví

Vysoké Mýto - Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě chystá další workshop v muzejním cyklu Už vím proč, dědo! V sobotu od 14 do 17 hodin muzejníci příchozí děti s rodiči, prarodiči či dalšími rodinnými příslušníky zasvětí do tajů provaznictví.

Spadla klec. Za lupy stojí místní mladík

Česká Třebová - Alkohol, cigarety, elektrické spotřebiče, ruční nářadí, počítače, fotoaparáty, mobilní telefony, peníze i šperky. To je pouze malý výčet toho, co tíží svědomí osmnáctiletého mladíka z České Třebové, který má od letošního léta na svém kontě několik „vloupaček“ do různých objektů v České Třebové.

Židovská Tóra z Luže slouží v Pensylvánii

Pardubický kraj, Luže - Do Luže zavítal v uplynulých dnech Bruce Engleman z Pensylvánie se svoji manželkou, který je v současné době majitelem původního svitku Tóry z lužské synagogy z roku 1890.

Ať je mužská reprezentace špičkou pyramidy

Pardubice /ROZHOVOR/ - Toužili po jejich hlavách… Česká basketbalová reprezentace mužů propadla na Eurobasketu 2017. Na realizační tým se snesla vlna kritiky. Jako kdyby „odpůrci“ zapomněli na famózní úspěch na předchozím šampionátu. Jenže vedení České basketbalové federace trenéry podrželo. A tak Lubomír Růžička může pokračovat v započaté práci i ve kvalifikaci na mistrovství světa. Ta se rozjede už dnes.