Bez trenéra Miroslava Hübla vyrážela Lokomotiva do Skutče. Cílem bylo přivézt alespoň bod. Nakonec Českotřebovští nenechali ve Skutči ani jeden.

Svitavy – Č. Třebová 3:6

Hosté nastoupili se třemi útočnými řadami, pěti obránci, v brance s Hrdličkou a za podpory skalní skupiny fanoušků. Hráčům trenérský tým připomínal nejenom zbytečně veliký počet trestných minut v minulém zápase, ale i herní výpadky a nedisciplinovanost jednotlivců i celého týmu. Začátek zápasu byl přesně podle gusta hostí. Petr Kvasnička dokončoval první střídání, od červené čáry nastřelil puk na branku domácích, a ten skončil v síti - 1:0 pro Třebovou.

Domácí hráli lepší hokej, ale Třebová bojovala a co hlavně, dávala góly. Pět sekund před koncem třetiny zafungovala spolupráce druhé pětky a Libor Teplý za asistence Stanislava Husáka vstřelil druhou branku Třebové. Do druhé třetiny přišla Třebová s tím, že by chtěla hrát poctivě „odzadu“. Trenéři nabádali především beky, aby si více hlídali modrou čáru. Domácí byli na velké kluziště přece jenom více zvyklí. Nástup do druhé třetiny byl perfektní. Útočníci druhé lajny si vyměňují role – Teplý nahrával, Husák skóroval – 3:0. Míra frustrace domácích fanoušků byla o to vyšší, když Skutečtí vyrobili hrubku jako vrata a Stanislav Husák našel rozjetého Petra Kvasničku, který se v samostatném nájezdu nemýlil – 4:0. A když za necelé dvě minuty Lukas Deml dal z přihrávky Libora Šafáře na 5:0, vypadalo to pro domácí „na ručník“. Podařilo se jim dát na 1:5 z jejich pohledu.Třebováci však využili další závar před domácí brankou a Petr Kvasnička dal i v tomto utkání hattrick – 6:1. Ve 38. minutě dali domácí v přesilovce svoji druhou branku a o chvíli později z náhodného přečíslení další. Do kabin se odcházelo už jenom s tříbrankovou ztrátou domácích. O přestávce byla v kabině hostí bouře jak v Tichomoří. Třebová v poslední části hry už sice žádnou branku nevstřelila, ale hlavně neinkasovala. Co prošlo přes obranu, zastavil brankář Hrdlička.

Sestava Třebové: Hrdlička – T. Chadima, R. Morkes, Řehák, Smola, Zeman – V. Deml, Kvasnička, Šafář – Husák, Teplý, Steimetz – M. Morkes, L. Deml, Zajíček.