HC Slovan Moravská Třebová – HC Kohouti Česká Třebová 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 29. Čikl (Rosendorf, Kvapil), 39. Faltus (Rosendorf), 55. Radimecký (Kučera, Aulehla) – 27. Zítka (Poskočil), 40. Fúzik (Poskočil). Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Potůček. Vyloučení: 5:7, navíc Zítka a Dítě (oba ČT) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 487. Nejlepší hráči: Rosendorf, Čikl – Mahdal, Poskočil. Moravská Třebová: Kyša – Rosendorf, Pokorný, Kvapil, Štefan, Kršňák – Muselík, Čikl, Řehulka – Faltus, Kučera, Aulehla – Koranda, Schejbal, Radimecký – Prokop. Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák, Poskočil, Poul, Matys, Řehák, Papadopulos – Zadina, Vlček, Hemský – Dítě, Fúzik, Zítka – Pelán, Janda, Klíma.

Svěřenci trenéra Topola vtrhli do utkání jako uragán a prakticky přikovali domácí v jejich vlastní třetině, ovšem jen tím začal výčet neproměněných šancí. V úvodu selhal Fúzik, po něm i Zítka. Aby toho nebylo málo, tak v přesilovce neuspěli Pelán, Janda a Krejnus.
Hráči Slovanu se dostali do útoku později a hned začali zaměstnávat českotřebovskou jedničku v brance, ta ale odolávala. Brankáři nepomohli obránci, jelikož si v některých momentech počínali značně nerozvážně a gólman Mahdal měl plné ruce práce při šancích Řehulky s Pokorným. V první třetině tak téměř pět stovek diváků gól nevidělo.
Druhá třetina? To už byla jiná káva, jak se lidově říká.
Úvod sice patřil domácím, loženku zazdil Radimecký, po střele Schejbala se vyznamenal Mahdal. Do vedení se tak dostali hosté v 27. minutě, když Poskočilovu nabídku na teč usměrnil Zítka – 0:1. O dvě minuty později bylo vyrovnáno. Přesilovkový gól zařídil Čikl. V polovině zápasu pálil Dítě, puk se odrazil od vnitřního oblouku branky, jenže ke smůle hostí rozhodčí regulérní branku neuznal. Na další branky se čekalo do samotného závěru druhé třetiny. Hákování Poula rozhodčí přehlédnout nemohl a Slovan svou další přesilovou hru využil, trefil se Faltus. Domácí se radovali z branky do šatny, ovšem pravý „šatnář" vstřelili o malý okamžik později Kohouti. Obránce Poskočil našel přesným pasem Fúzika, který ujel bekům a v čase 39:43 ukázkovým blafákem do bekhendu vyrovnal na 2:2.
Ve 41. minutě se rozčilovali i fanoušci domácího mužstva, a právem, neboť na neuznané góly to bylo 1:1, když rozhodčí v brance puk znovu neviděli. Hodně horko bylo Kohoutům v polovině třetí třetiny. Ne tak úplně jejich přičiněním. Do hry až moc okatě zasáhl rozhodčí Rulíček, který poslal hned několik hráčů hostí na trestnou lavici, a Slovan tak měl několik přesilovek. V těchto chvílích držel naděje Kohoutů skvěle chytající Mahdal. Vyždímaní hosté si po dlouhé hře v oslabení vzali oddechový čas.
A následně přišel rozhodující okamžik. První formace Kohoutů propadla v útočném pásmu, soupeř bleskově podnikl rychlý brejk, který zakončil Radimecký – 3:2. Českotřebovští měli v závěru luxusní možnost na vyrovnání, když hráli dvojnásobnou přesilovku, ale pouhá jedna střela Hemského k úspěchu nevedla. Když byl v poslední minutě vyloučen Fúzik, bylo jasné, že tři body z derby zůstanou na stadionu Slovanu Moravská Třebová.

HC Litomyšl – HC Spartak Choceň 6:8 (2:3, 1:4, 3:1)
Branky: 18. Dvořák (Dospěl), 20. Dospěl, 31. Kosejk (M. Švec, Dvořák), 41. Dospěl (Ondráček), 49. Jankovský (Š. Švec), 51. Ondráček (Dvořák) – 4. T. Prachař (Florián), 6. P. Prachař (T. Prachař), 11. Křečan (Pochobradský, L. Pilař), 22. L. Pilař (Pochobradský), 26. Křečan (Fišer), 30. Fišer (T. Prachař), 34. T. Prachař (Florián), 60. P. Prachař (Fišer). Rozhodčí: Čížek – Vepřovský, Říha. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 528. Choceň: Sajdl – Florián, Novák, P. Pilař, Jehlička, Vyskočil, Kopsa – P. Prachař, T. Prachař, Fišer – Křečan, Pochobradský, L. Pilař – Král, Fikejz, Knytl – M. Pilař.

Ani jedno mužstvo od úvodního vhazování na nic nečekalo a hned se vrhlo na dobývání soupeřovy branky. Na konci čtvrté minuty Florián poslal do brejku T. Prachaře a choceňský útočník otevřel skóre. Střelec první branky poté kooperoval s bratrem Pavlem, a to nemohlo skončit jinak než gólem – 0:2. Následně se více bruslilo v obranném pásmu hostí, když domácí měli přesilovku, ale tu nevyužili. Naopak Spartak stejnou možnost v 11. minutě zužitkoval. Po souhře Lukáš Pilař – Lubomír Pochobradský uklidil puk za Kalouskova záda Křečan. Závěr třetiny patřil Litomyšli. Nemusel, kdyby jasný faul na Fišera rozhodčí nepřehlédl. Jenže hra pokračovala a domácí se poprvé prosadili. Dvě sekundy před koncem pak Dospěl snížil na 2:3.
Dvoubrankové vedení Spartaku vrátil L. Pilař v čase 21:10 a jako by tím svůj celek nastartoval. V oslabení totiž vymetl „víko" Křečan. Pak sice Litomyšl přikovala hosty ve svém pásmu, jenže její tlak přerušil v polovině zápasu Fišer, který se natlačil před branku a svým prvním gólem v novém působišti upravil na 6:2. Vzápětí kontroval ránou od modré Kosejk – 3:6. Za další tři minuty to bylo opět o čtyři branky pro Spartak, pumelici Floriána dorazil T. Prachař.
Třetí třetinu začala Litomyšl přesilovou hrou a využila ji zásluhou Dospěla. Krušno bylo hostím při dvojnásobném oslabení o chvíli později, a právem, neboť dva góly v síti rázem nalily do žil hráčů Litomyšle živou vodu. Stav 6:7 zadělal na drama, které naštěstí pro Spartak utnul P. Prachař gólem do prázdné branky.

(bed, van, jh)