Polička – Česká Třebová 2:8 (1:2, 1:3, 0:3)
Fakta – branky a nahrávky: 4. Šedý (Krajíček), 40. Vápeník (Boháček, Cik) – 8. Vlček (Zadina, Hemský), 17. Hemský (Vlček, Fink), 25. Hemský (Lesák, Zadina), 30. Kavalír (Šimončič, Vondráček), 39. Hemský (Vlček), 56. Schejbal (Fink), 58. Fúzik (Zadina, Jindřich), 60. Hemský (Fúzik, Jindřich). Rozhodčí: Rulíček – Teplý, Pecina. Vyloučení: 3:1, navíc Zadina (ČT) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 350.
HC Spartak Polička: Vašátko – Vyskočil, Cik, Dvořák, Máša, Hejtmánek, Štěrba – Vápeník, Švejda, Boháček – Krajíček, Šedý, Boháček – Martinů, Zobač, Vostřel.
HC Kohouti Česká Třebová: Husár – Škvor, Veselý, Vondráček, Fink, Lesák, Boruch – Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán – Šimončič, Fúzik, Zítka.

Poličští využili toho, než se favorit dostane do tempa. Věděli, že příliš šancí na úspěch v utkání nemají. Ale o dílčí cíl se postaral Šedý, jenž poslal puk dorážkou za Husárova záda. Gólman Kohoutů dostal přednost před jedničkou Nimmerrichterem a po střele Boháčka ukázal, že je kvalitní náhradou. Nejinak tomu bylo i při gólovce Švejdy. To už ovšem bylo vyrovnáno. Do hole se opřel Vlček.
Hlavním hrdinou večera se stal útočník Marek Hemský. Když dal v 17. minutě první gól, těžko mohl kde kdo na stadionu věřit, že si jen otevřel účet. A že za to domácí zaplatili…
Druhou čárku si na svůj lístek připsal po chytrém objetí brány a bleskurychlém zasunutí kotouče za Vašátka.
Výkon šel nahoru.
Kohouti létali kolem brány. Ve vzduchu visely další góly. Fúzik přestřelil, Schejbal mířil do Vašátka a Hemský trefil tyčku.
Až důrazný Kavalír našel skulinu a zvyšoval na 4:1. Minutu před koncem druhé třetiny zkompletoval hattrick Hemský. Poslední slovo měl Vápeník, který uzavřel gólový přírůstek Poličky. Vůbec u toho nemuselo zůstat. Kohouti hodně chybovali, koledovali si o další branky. Po střele Cika je zachránila tyčka. Do zápasu se vložil třebovský trenér Jindřich, jenž během oddechového času vysvětlil svěřencům, že si jejich pohyb na ledě představuje výrazně jinak. Slova přišla k duhu. Závěrečných pět minut hosté zcela dominovali. Náskok narostl na pět branek Poslední a zároveň svůj čtvrtý gól zaznamenala třebovská osmička Marek Hemský. (bed, van)