Zpět si vezli tři body po výhře 6:3. Střelecky se prosadil Michael Šimončič. Zápas začal v obraně, ale ještě v první třetině se posunul do útoku a připsal si hattrick.

Litomyšl – Č. Třebová 3:6 (1:2, 0:2, 2:2)
Fakta – branky a nahrávky: 17. T. Půlpán (Pilavka), 51. Vomočil (Dvořák, Fajfr), 55. Pilavka (T. Půlpán, Dvořák) – 8. Kavalír (Lesák, Fúzik), 14. Boruch (Jindřich), 25. Šimončič (Pejcha, Škvor), 33. Šimončič (Škvor, Pejcha), 46. Šimončič (Krejnus, Škvor), 49. Zadina (Škvor, Boruch). Rozhodčí: Kareš – Gregar, Škorpil. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 256.
HC Litomyšl: Kalousek – Pachl, Skalník, Mečiar, Bláha, Fajfr – T. Půlpán, Skoumal, Š. Švec – Dvořák, Vomočil, Pilavka.
HC Kohouti Česká Třebová: Husár – Vondráček, Šimončič (10. Krejnus), Lesák, Boruch, Škvor, Veselý – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Fúzik (10. Šimončič) – Zítka, Schejbal, Pejcha.

Domácích bylo jako šafránu. Hráli na dvě útočné formace. Nicméně především v první třetině soupeře notně trápili. Z vedení se Kohouti radovali v 8. minutě, kdy dorážku po Lesákově střele obstaral Kavalír. Mužstvo Litomyšle táhne 38letý Pilavka, který měl obrovskou šanci na vyrovnání, jenže prázdnou bránu minul, což se mu příliš často nestává. „Žehlit" chyby svých spoluhráčů před sebou musel i dvakrát třebovský gólman Husár.
Druhý gól hostí rezultoval při přesilovce. Od modré čáry napřáhl Boruch a mohl si schovat puk, protože dal první branku v dresu Kohoutů. Litomyšl záhy korigovala. Po spolupráci s Pilavkou skóroval Půlpán. Mimochodem hráč, jenž hraje v Trutnově druhou ligu.
Kohouti do druhé třetiny nastoupili daleko aktivněji a vydupali si cestu k vítězství. Zavelel k tomu Šimončič, když dorážel puk za Kalouskova záda. Tentýž hráč pak vsítil i čtvrtý gól. Domácím ke snížení nepříznivého stavu nepomohly ani přesilovky.
Při hře pět na pět to Litomyšli klapalo více. Do gólových šancí se dostali Švec a dvakrát Vomočil, ovšem Husár byl pozorný. Recept, jak střílet branky, dal domácím hráčům hostující Šimončič, který hattrickem uzavřel svůj povedený večer. Posléze jej podpořil Zadina, jemuž adresoval nádhernou přihrávku Škvor. Za stavu 6:1 Kohouti polevili v koncentraci, vyprodukovali fauly a Litomyšl dokázala dva potrestat.

„Splnili jsme povinnost a získali tři body. Po herní stránce to žádná sláva nebyla, stále je na čem pracovat." Jaromír Jindřich, trenér Č. Třebové