Pro hokejisty České Třebové sezona skončila. Nestačili na Závodní hokejovou Pardubice

Sezona skončila pro hokejisty Č. Třebové, kteří nenašli recept na Pardubice. O Pohár Vladimíra Martince se tak pokusí bojovat Lanškroun, který prodloužil sérii s Poličkou.

Semifinále KHL

Litomyšl – Choceň 4:11 (2:0, 1:4, 1:7)

Branky a asistence: 2. Pavlák (Kosejk), 15. Dospěl (Švec, Vágner), 23. Pavlák (Hynek), 56. Fikejz (Kosejk, Vomočil) – 26. P. Prachař (Beránek, T. Prachař), 28. P. Prachař (Krejza), 29. L. Pilař (Stříteský, Bláha), 40. L. Pilař (Bláha, Šeda), 46. L. Pilař (Šeda), 46. Krejza (Král, Pochobradský), 48. Šeda (Bláha), 49. P. Prachař (T. Prachař), 50. Bláha (Šeda, Stříteský), 50. Král (Pochobradský, Voříšek), 60. Florián. Rozhodčí: Najman – Hájek, Teplý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 555. Choceň: Malý, od 23. minuty Sajdl – Florián, Lesák, Stříteský, Novák, Voříšek, P. Pilař – P. Prachař, Beránek, T. Prachař, Šeda, Bláha, L. Pilař, Král, Pochobradský, Krejza.
Stejný začátek zápasu jako v úterý, když už ve 2. minutě zaskočil Malého střelou z kruhu litomyšlský Pavlák. Hosté se pokoušeli o rychlou odpověď, ale i když několikrát uzamkli soupeře, tak jejich nápor neměl v tuto chvíli obvyklé parametry a domácí ho ustáli. Do konce třetiny přidal druhý gól domácích Dospěl.
Krátce po zahájení druhé třetiny to bylo 3:0, trefil se znovu Pavlák. Choceň vystřídala brankáře a pak to přišlo! V rozmezí necelých tří minut bylo po dvou trefách P. Prachaře a jedné L. Pilaře vyrovnáno – 3:3. V čase 39:57 využil zaváhání obrany Litomyšle L. Pilař a dokonal obrat – 3:4.
Tento moment dostal hosty na koně a ve třetí třetině provedli s domácími hokejisty krátký proces. Choceňští zasadili Litomyšli tvrdý direkt.
Během čtyř minut a dvaatřiceti sekund jí „nasypali" šest gólů. V závěru padlo ještě po jedné brance na každé straně a hosté mohli slavit postup do finále, který si zcela jistě zaslouží.

Pohár Vladimíra Martince

Česká Třebová – Pardubice 3:7 (1:1, 1:3, 1:3)

Branky a asistence: 4. Doha (Černý, Poskočil), 39. Šafář (Kvasnička), 56. Doha – 3. Křečan (Ludvík), 24. Procházka (Ludvík), 33. Ludvík (J. Šejba, M. Šejba), 36. Čapek (Rejzek), 44. Čapek (J. Šejba), 55. Ludvík (Čapek), 57. Čapek (Procházka). Rozhodčí: Kobr – Kleprlík, Slabý. Vyloučení: 8:6 navíc Ludvík 10 min. OT). Využití: 0:2. Diváci: 178.
Č. Třebová: Paleček – Čejka, Poskočil, Novotný, Mlejnek, Kopečný, Chadima – Hladík, Kvasnička, Šedivý – Doha, Držmíšek, Černý – Šafář, Teplý, Uhlíř.
Lokomotiva předvedla ve druhém utkání předkola Poháru Vladimíra Martince bojovný výkon a s favorizovaným soupeřem dlouho držela krok. V konečném účtování jí to nebylo nic platné, protože hostující tým byl mnohem silnější v koncovce. Českotřebovští hokejisté spálili celkem třináct vyložených šancí a sezona pro ně skončila.
První třetina, to byl „hokejový blázinec", přesněji festival zahozených šancí. Na úvodní gól se čekalo jen do 3. minuty, kdy se trefil Křečan. Vzápětí vyrovnal Doha – 1:1. Další šance spálili Doha, Šedivý a Černý.
Ve druhé třetině padly čtyři branky, třikrát se radovaly Pardubice, a byly to góly jako přes kopírák. Lokomotiva hrála ve všech třech případech přesilovou hru, nevyužila ji a krátce po jejím skončení vždy inkasovala. Za Lokomotivu snížil minutu před koncem Šafář – 2:4.
Rozhodující krok k vítězství udělal favorit z Pardubic na začátku třetí třetiny, ve 44. minutě využili hosté zásluhou Čapka přesilovou hru – 2:5. V 56. minutě si vysloužil potlesk Doha, který obešel tři protihráče a vzápětí překonal i gólmana Truhláře. Pardubičtí vstřelili ještě dva góly a zaslouženě slaví postup do dalšího kola.
Petr Voříšek, trenér České Třebové: „My bychom potřebovali hrát hokej snad na fotbalovou branku. Během zápasu jsme si vytvořili spoustu gólových šancí, ovšem prosadili jsme se pouze třikrát. Rozhodující byla druhá třetina, kterou jsme prohráli 1:3. Tenhle zápas nebyl pro vývoj celé sezony rozhodující, bohužel jsme ztráceli v utkáních se slabšími soupeři."

Lanškroun – Polička 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a asistence: 11. Pilavka (Ondráček), 33. Novák (Pilavka), 35. Budina, 45. Šula (Kocián), 47. Kašpar. Rozhodčí: Rulíček – Padevět, Mrázek. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. Diváci: 160.
Lanškroun: Nimmerrichter (Jansa) – Janků, Patsch, Novák, Ondráček, Pachl, Pražák – Kocián, Šula, Fischer, Budina, Nastoupil, Pilavka, Kašpar, Kilčický, Boruch, Poles.