HC Spartak Polička – HC Spartak Choceň 4:3 po prodl. (0:0, 3:3, 0:0 – 1:0). Branky a asistence: 27. Šutera (Martinů), 31. Tobiáš (Martinů), 35. Martinů, 65. Holec – 23. Kobr (Gregar), 36. Gregar z trestného střílení, 39. Čižinský (Kolář). Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Bez vyloučení. Bez využití. Diváci: 200. Stav série: 1:0. Choceň: Kaizrlík – Vacková, Kolář, Lukes, Sajdl, Matějka – Kobr, Kučera, Gregar, Lichtag, Lipenský, Javůrek, Čižinský, Hájek.
Důležitost zápasu byla od úvodních minut znatelná. Nervozita často vítězila nad hokejovým umem hráčů, proto příliš šancí k vidění nebylo. Jedinou ze strany Spartaku měl Kučera.
Zajímavějším momentem bylo počínání hlavního arbitra, který byl duchem jinde a začínající menší fauly přehlížel. Sekundoval mu i čárový sudí, jenž si spletl starou modrou čáru s nově posunutou a nakreslenou. To už bylo podezřelé i divákům. Jenže to hlavní mělo teprve přijít.
Bitva nabrala obrátek od druhé třetiny a tempo se zvýšilo o několik rychlostních stupňů. Choceň se tlačila dopředu a přišla odměna. První lajna uzamkla domácí v obranném pásmu, Gregar našel volného Kobra, a ten neměl v koncovce problém – 0:1.
Spartaku gól nepomohl, ale spíše uškodil. Zaměřili se na defenzivu, což bylo pro Poličku vítanou změnou. Dvojice obránců nedokázala odpálit puk do bezpečí, tak ho Šutera napálil do „kasy" – 1:1. Nepřesnosti se stupňovaly a Poličští přidali. Nedůrazu v obraně využil Tobiáš, poté si udělal okružní jízdu v útočném pásmu Martinů a pohodlně zavěsil – 3:1.
Deka na hráčích Chocně neležela dlouho. V samostatném úniku se ocitl Gregar a tady si rozhodčí naposledy všiml, že je něco špatně, když útočník ucítil hokejku soupeře na svém těle. Nařízené trestné střílení Gregar perfektně proměnil. Stejný hráč se následně dostal do podobné příležitosti ve hře, tentokrát mu v zakončení překážela tyč. Brankově bohatou třetinu zakončil Čižinský, když si počkal na odražený puk od zadního mantinelu a propasíroval ho skrz Nečasovu výstroj – 3:3
Třetí třetina se nesla v duchu aktivity Choceňských a skvělé obrany domácích, kteří odolávali a vyráželi do brejků. Jen pro připomenutí, stále se hrálo bez vyloučení, což si nemysleli trenéři, jejichž ruce se často zvedaly ke stropu.
Vrcholem bylo prodloužení, kdy trojice v černém zcela ignorovala několik ostrých faulů a především pak bezvládné tělo choceňského Matějky, který schytal ránu pukem do krku. Čároví sudí mu nejen nepomohli, ale ještě začali vyhazovat z ledové plochy trenéra, který urychleně běžel svému svěřenci pomoci.
Z výhry se nakonec radovala Polička, když 26 sekund před koncem prodloužení zužitkovala situaci dva na jednoho.
Odveta je na programu v pátek 13. března v 19.30 hodin. Choceňský klub zve všechny příznivce, aby přišli vytvořit atmosféru, jaká byla v neděli na utkání mužů.

(bed, choc)