Finále krajské hokejové soutěže mezi Lanš〜krounem a Poličkou? Petr Janda s Petrou Janů by zapěli: Jedeme dál. Polička totiž uspěla v neděli v Lanškrouně a rozhodovat se bude následující neděli na ledě Poličky.

Lanškroun – Polička 2:4
V prvních dvaceti minutách se diváci gólu nedočkali. Hrál se rychlý a důrazný hokej, na obou stranách však byla znát opatrnost a pokud už se nějaké šance zrodily, vytáhli gólmani vynikající zákroky. Hosté přitom zodpovědně bránili, dobře bruslili a dávali najevo, že se propad z minulého týdne rozhodně nebude opakovat.

Od prostřední části se na ledě přiostřilo, přibylo vyloučených, přece jen, bylo to finále a šlo o hodně. Ve 29. min. otevřel Spartak skóre, když důrazný Musil sebral puk bekovi a nedal Kolkovi naději.

Polička začala poté více faulovat, na což doplatila. Ve 32. min. vyrovnal v dvojnásobné přesilovce Řoutil.
Jako klíčový úsek pro vývoj duelu se ukázal být závěr druhé třetiny. Ve 39. min. se totiž prosadil D. Vápeník a chvíli po něm si vychutnal domácí obránce V. Vápeník a Polička vedla 3:1.

Ve třetí části se Lanškroun do soupeře pořádně zakousnul. Ale gólman hostí zprvu odolával.
Přesto ve 47. min. doslova „prorval“ bránící hradbu Pilavka a kontaktní gól byl na světě. Nesmlouvavá hokejová bitva dostoupila vrcholu.
Nejkritičtější okamžik pro Poličku nastal dvě a půl minuty před koncem, když šel na trestnou Boháček. Přesilovku však Lanškroun nevyužil a hosté nakonec ještě upravili na konečných 2:4.

Finále krajské soutěže
Orli Lanškroun – HC Spartak Polička 2:4 (0:0, 1:3, 1:1) Stav série 1:1


Fakta – branky a asistence:
32. Řoutil (Güttler, Martin Janků), 48. Pilavka (Řoutil) – 29. Musil, 39. D. Vápeník (Musil), 40. V. Vápeník (Švejda), 60. V. Vápeník (Švejda, D. Vápeník). Rozhodčí: Najman – Kobr, Buček. Vyloučení: 8:12, navíc Boháček (Polička) 10 OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Střely: 39:30. Diváci: 604. Lanškroun: Kolek – Kollert, Patsch, Boruch, Güttler, Pachl, Kotoulek – Kilčický, Šula, Kocián, Řoutil, Martin Janků, Pilavka, Bednář, Štěpař, Hank, Gremlica, Novák, Obst, Tichý.

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „První třetina byla opatrnější a moc nám to nebruslilo. Ani jsme si nevytvářeli moc šancí a Polička byla v úvodní dvacetiminutovce o něco lepší. Od druhé části se nám dařilo vytvářet si tlak, ale soupeř vytěžil z minima maximum. Šance, co Polička měla, proměnila a po dvou třetinách vedla 3:1. Chtěli jsme ve třetí třetině zápas pochopitelně otočit a podařilo se nám ještě relativně brzy snížit na 2:3, cítili jsme šanci. Gól nám už ale nebyl souzený. Myslím, že v zápase tentokrát vyhrál šťastnější tým.

Chtěli jsme sérii doma ukončit a asi ten tlak nás trochu svazoval. Venku bychom mohli hrát třeba víc uvolněněji. Důležité je, že jsme v Poličce zvítězili v prvním utkání a vím, že se tam vyhrát dá. Lehce širší hřiště by nám mohlo vyhovovat.“

(rh, ry)