Pardubice v premiéře rychle vedly, ale body braly Vítkovice

Východní Čechy, Pardubice - Těsnou prohrou s Vítkovicemi vstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy hokejisté Pardubic. Po gólu kapitána Rolinka Dynamo nejprve vedlo, ale hosté potom stav otočili.

15.9.2018

Utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (bílém) a HC Vítkovice RideraFoto: Deník/Luboš Jeníček

Úvod utkání vyšel domácímu týmu na jedničku. Těsně před ním zahájil extraligovou sezonu Igor Larionov, člen Triple Gold Clubu, kam patří hokejisté, kteří vyhráli mistrovství světa, olympiádu i Stanley Cup. Ještě než stačil dojít na své místo na tribuně, měnilo se poprvé skóre.

Před brankou se prosadil důrazný Tomáš Rolinek a překonal brankáře Bartošáka. V tu chvíli uběhlo ze zápasu jen 23 vteřin.

Vítkovičtí dokázali vyrovnat v 8. minutě, když potrestali zaváhání Marka Trončinského za brankou, zblízka skóroval Samson Mahbod. Pardubické šance nevyužili Treille či Bubela, radost Vítkovic pak překazila vysoká hůl v podání jejich útočníka.

Ve druhé třetině se naskytla hostům další obrovská příležitost, ale Pardubice se ve třech proti pěti téměř celé dvě minuty ubránily. Střely hráčů Dynama znovu likvidoval Bartošák, na druhé straně pak udeřil Jan Výtisk, který z úhlu od mantinelu zaskočil Kacetla.

V úvodu třetího dějství mohli Pardubičtí vyrovnat v přesilové hře. Po střele Sýkory dorážel ještě Bubela, ale Bartošák puk vyrazil. Svůj tým dovedl až k výhře, domácí neskórovali ani při závěrečné hře bez brankáře.

"V prvním utkání byl znát nervozita hlavně na nových hráčích, kteří do týmu přišli. Start jsme zvládli skvěle a mužstvo bylo po gólu nahoře. Vítkovice pak takovou zvláštní brankou srovnaly, možná se tým zalekl, co bude následovat. Když jsme skvěle ubránili dvouminutové oslabení ve třech, tak jsem věřil, že z následujících dvou přesilovek alespoň jednu proměníme. Ve třetí třetině jsme stáhli sestavu na tři pětky, ale ve finální fázi jsme byli málo důrazní před Bartošákem. Jeden gól je strašně málo. Kluci odevzdali maximum, ale na tři body to nestačilo," uvedl po utkání pardubický trenér Miloš Holaň.

"Náš plán se sice zhroutil v první střídání, kdy jsme inkasovali, ale pak musím říct, že jsme se otřepali a snažili se o náš celoplošný hokej. Dvě třetiny jsme byli aktivnější a hodně času hráli v soupeřově pásmu. Nevyužili jsme ještě přesilovku pět na tři, Musím přiznat, že ve třetí třetině byly Pardubice lepší, v závěru už to bylo především o sebeobětování. A to vše samozřejmě podpořeno výborným výkonem Patrika Bartošáka. Jsem spokojený, jak tým reagoval na změnu taktiky, bylo tam i štěstí," řekl Jakub Petr, generální manažer a trenér Vítkovic.

PARDUBICE - VÍTKOVICE 1:2

Fakta - branky a nahrávky: 1. Rolinek (Marosz) - 8. Mahbod, 37. Výtisk (Dej). Rozhodčí: Petružálek, Pešina – Frodl, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Střely na branku: 47:28. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1. Diváci: 7586. Nejlepší hráči: Tomáš Rolinek - Patrik Bartošák.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Budík, Miromanov, Wishart, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Bubela, Treille – Mandát, Poulíček, Perret – Kratochvil, Dušek, Vondráček. Trenéři: Holaň a Marek.
HC Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Výtisk, Trška – Szturc, O. Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Mahbod, D. Květoň – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Pytlík. Trenéři: J. Petr a Trnka.

Další známé výsledky:
Sparta - Hradec 4:0, Plzeň - Liberec 4:0, Zlín - Třinec 4:2, Mladá Boleslav - Litvínov 3:4, Olomouc - Karlovy Vary 4:1.

Autor: Tomáš Rais

15.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 18 000 Kč Svářeči Svářeč v ochranné atmosféře. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 13. Poznámka: MÍSTO VÝKONU: Dvořisko č.p. 1219, 565 01 Choceň 1 , POŽADUJEME: výbornou znalost a praxi ve sváření metodou MAG, dobrou orientaci ve strojírenských výkresech, dobrý zdravotní stav. Pracoviště: Kögel, s.r.o., výrobní závod dvořisko, 565 01 Choceň 1. Informace: Svatava Kunstová, +420 465 738 213. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 7 000 Kč Prodavači smíšeného zboží Prodavač smíšeného zboží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní doba dle domluvy s vedoucí prodejny. Po skončení zkušební doby příspěvek na stravné 40,- na den (dle odpracovaných hodin). Práce vhodná i pro studenty, matky (otce) na rodičovské dovolené a aktivní důchodce. Informace u vedoucí prodejny. Životopisy zasílejte na: instruktori@konzumuo.cz.. Pracoviště: Č.178 - konzum, prodejna semanín, 560 02 Česká Třebová 2. Informace: , . Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 000 Kč Prodavači v prodejnách PRODEJCE SMÍŠENÉHO ZBOŽÍ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU: Nádražní č.p. 540, 562 01 Ústí nad Orlicí 1, NÁSTUP MOŽNÝ DLE DOHODY, POŽADUJEME:, - spolehlivost, zodpovědnost, vstřícný přístup k zákazníkům, - ochota, příjemné vystupování , - znalost práce na PC, znalost účetního programu Pohoda výhodou, - časová flexibilita, odpovídající pracovní nasazení a chuť do práce, NABÍZÍME:, - odpovídající platové ohodnocení, - příjemný kolektiv, KONTAKT: telefonicky 8 - 17 hodin nebo e-mailem. Pracoviště: Sefir s.r.o. - pobočka ústí nad orlicí, Nádražní, č.p. 540, 562 01 Ústí nad Orlicí 1. Informace: Radek Viktorin, +420 776 219 258. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb ZEDNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce: celá ČR, Kontakt: Ing. Záleský telefonicky 608 889 670 nebo e-mailem: milan.zalesky@isotep.cz. Pracoviště: Isotep s.r.o., Královéhradecká, č.p. 1089, 562 01 Ústí nad Orlicí 1. Informace: Milan Záleský, +420 608 889 670.

1

Oba lídři natáhli svoje vítězné série

Futsal: Era-Pack Chrudim - Démoni Česká Lípa.

Nutné zlo splněno. Mistr udolal „nehrající“ Démony

Čtyři minuty a bylo hotovo!

Východní Čechy, Chrudim - Fotbalisté Chrudimi ve 3. kole šokovali Mladou Boleslav!