Tým Pardubic nyní trápí nedostatek obránců. V disciplinárním trestu je Marek Trončinský, další beci jsou na marodce. „Z šesti obránců základní sestavy nám vypadli tři. To musí být znát, ale nechci to brát jako alibi,“ řekl pardubický trenér Miloš Holaň a na mysli měl poslední duel ve Zlíně (1:6).

Na stav kádru reagovalo včera vedení Dynama. S Duklou Jihlava se domluvilo na střídavých startech, na východ Čech přichází osmadvacetiletý obránce Petr Štindl, který si nejvyšší soutěž zahrál za Litvínov a Brno, v minulé sezoně působil v prvoligovém Kladně. Naopak mateřský dres bude moci obléknout forvard Jan Mandát. Východočeši mohou využít i Daniela Koláře z Prostějova.

Došlo i k jednomu hráčskému trejdu, který se týká útočných řad. Výměnu útočníků Dynamo provedlo s posledními Piráty. Do Pardubic přichází útočník Dávid Skokan, naopak do Chomutova míří Tomáš Svoboda. „Vyvíjeli jsme úsilí, abychom získali šikovného leváka. A vidíme jej v Dávidu Skokanovi, který má zkušenosti i ze dvou účastí na mistrovství světa v dresu slovenské reprezentace, Věříme, že nám pomůže a vnese oživení do našeho útoku a najde své uplatnění i v přesilových hrách,“ řekl sportovní manažer Pavel Marek.

Rodák z Popradu se zkušenostmi z Kontinentální hokejové ligy odehrál v české nejvyšší soutěži již 241 utkání, v nich vstřelil 41 branek. Skokan do Pardubic přichází zatím na hostování do konce sezony.

V sobotu Pardubice vyrazí do Třince, týmy se potkají poprvé od rozhodujícího sedmého utkání čtvrtfinálové série, které vyhráli Oceláři. „Třinec se v posledních utkáních zlepšil, my musíme hrát zápas jako v režimu play off a předvést týmový výkon,“ uvedl Holaň.