České Budějovice - Pardubice 3:1

Fakta - branky a nahrávky: 8. Gulaš (Šenkeřík, Pech), 21. Abdul, 54. J. Novotný (Valský, D. Voženílek) – 23. J. Mikuš (Paulovič). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 6421. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Stav série: 1:0. HC Motor České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Piskáček, Percy, Šenkeřík, Bindulis, Štich – Abdul, Pech, J. Ondráček – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Vondrka, Holec, Gulaš – D. Voženílek, J. Novotný, Valský. HC Dynamo Pardubice: Frodl – J. Mikuš, J. Zdráhal, O. Vála, Košťálek, J. Kolář, Hrádek, Nedbal – Camara, R. Kousal, A. Musil – Říčka, Poulíček, Cienciala – Koffer, Anděl, O. Rohlík – Matýs, Paulovič, Blümel.

Pardubické útočné vozby v Budvar aréně doplnil uzdravený Matěj Blümel.

V první třetině sehrály ústřední roli přesilové hry. Jako první se dostali k početní převaze hosté, ale výhodu nevyužili. Ještě při ní faulovali a Motor naopak trestal. Guláš si počkal, až Frodl nic neuvidí a trefil prostor u vzdálenější tyče.

Domácí zvýšili své vedení hned v první minutě prostřední části. Zdráhal u mantinelu pustil Abdula, který překonal Frodla střelou nad lapačku. Druhá facka už Dynamo probudila. Paulovič uspěl na buly a Mikuš technickou střelou od modré zamířil nad Hrachovinův beton. Pardubicím narostla křídla, ale zvýšenou aktivitu ve vyrovnání nepřetavily.

Ve třetí třetině pokračoval pardubický tlak. Gól visel na vlásku, ovšem Motor se na něm udržel. A udeřil. Valský v přečíslení dával puk před bránu, kde Novotný ze vzduchu trefil jeho zvednutou přihrávku. Na druhé straně zahodil velkou příležitost Mikuš.

„První třetina byla z naší strany ustrašená. Nešly nám nohy. Od druhé třetiny jsme podali velice dobrý výkon. Vypracovali jsme si šance, ale ztroskotávali jsme na Hrachovinovi. Nebyli jsme schopni překonat obranu soupeře a on pak udeřil z ojedinělého útoku potřetí,“ hodnotil pardubický trenér Richard Král.