Zajímavé momenty se začaly servírovat až od druhé třetiny. Jeden z nich byl hned gólový. Petr Sýkora, který odseděl trest za hru Pardubic v šesti, se vracel z trestné lavice, přebral puk a posunul ho do jízdy Martinovi Kautovi. Osmnáctiletý útočník si poradil, přesnou trefou prostřelil brankáře Petráska a otevřel skóre.

Na vyrovnání pak pomýšlel Vandas, ale Kacetl nejprve jeho pokus vyrazil, o chvíli později jeho střelu kryl. Před brankou pak neuspěl na druhé straně ani Rolinek. Velkou šanci Litvínova měl ve 32. minutě Hübl, který jel z půlky sám na Kacetla, ale pardubickou branku přestřelil. Puk skončil v ochranné síti.

Litvínov nevyužil ani přesilovku na začátku třetí třetiny. Dynamo dlouho drželo těsný náskok, v 57. minutě přidal pojistku Rostislav Marosz, jehož střela doskákala za záda Petráska. Litvínov se prosadil až v předposlední minutě při hře bez brankáře. Dynamo vyhrálo i čtvrtý vzájemný zápas v tomto ročníku.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Miloš Holaň, trenér Pardubic: "Po dlouhé pauze máte vždy obavy, jak zápas dopadne. Hokej v první třetině tomu nasvědčoval, převládala opatrnost. Ale nedivím se, protože my jsme mohli ztratit, zatímco soupeř přijel s tím, že nemá co ztratit. Věděli jsme, co je ve hře. Možná to klukům trochu svazovalo ruce, ale dokázali jsme utkání urvat na naši stranu. Vzadu nás výborně podržel Ondra Kacetl. Ve třetí třetině jsme nechtěli udělat nějakou hloupost a dokopat to do konce. Chci poděkovat mužstvu i fanouškům. Je pro nás úspěch, že jsme si zajistili předkolo play off. Doufám, že tím to pro nás nekončí, ale chtěli jsme udělat ten první důležitý krok."

Darek Stránský, trenér Litvínova: "První třetina byla opatrná z obou stran, neobjevily se vyložené šance. V té druhé jsme špatným střídáním po naší přesilovce dovolili brejk, po kterém domácí skórovali. Paradoxně jsme se potom celkem zvedli a měli pár solidních šancí. Gól jsme nevstřelili ani ze samostatného úniku. Poslední dějství bylo z naší strany špatné, nedostali jsme se do tlaku. Při power play už jsme měli malou šanci, abychom body získali."

PARDUBICE – LITVÍNOV 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Kaut (P. Sýkora, Mojžíš), 57. Marosz (Rolinek, Čáslava) – 59. Mikúš (Trávníček, Hübl). Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 27:19. Diváci: 7661. Nejlepší hráči: Martin Kaut – Michael Petrásek.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Ščotka, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
HC VERVA Litvínov: Petrásek – Sörvik, Iberer, Čutta, Kubát, Šesták, Baránek, Doudera – Růžička, Mikúš, Černý – Hanzl, Gerhát, Trávníček – Jánský, Hübl, Lukeš – Vandas, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Stránský, Skuhrovec a Weissmann.

Další dnešní výsledky:
Vítkovice - Hradec Králové 4:2, Chomutov - Třinec 3:2 po prodloužení, Mladá Boleslav - Olomouc 3:4 po prodloužení, Brno - Plzeň 4:5 po nájezdech, Sparta - Zlín 3:2.