Právě útočník, který dosud nastupoval v prvoligových Litoměřicích, byl součástí změn, které trenéři připravili. První extraligovou příležitost v této sezoně dostal i Matouš Venkrbec z Prostějova. V pozměněném složení Dynamo dosáhlo na dva body.

"Po výsledcích, které jsme měli, si každý uvědomoval, že nám chybí útočná i obraná fáze. Po zápase na Spartě jsme tvrdě trénovali tyto situace. Myslím, že kluci odvedli velice dobrou práci," řekl po utkání pardubický trenér Miloš Holaň.

První velkou šanci měl ovšem brněnský Dočekal, ale Kacetla nepřekonal. V 15. minutě byl nedovoleně zastaven Treille, jenže nařízený samostatný nájezd Marosz neproměnil. "Do zápasu jsme slušně vstoupili, měli jsme tři šance. Bohužel jsme pak celkově byli osmkrát vyloučení, z toho pět zbytečných faulů bylo na útočné polovině, tím jsme dostávali domácí do hry," poznamenal Kamil Pokorný, kouč Brna.

Jenže přesilovku využila naopak Kometa, když Bedřich Köhler dorážel zblízka puk do sítě. Pardubičtí neskórovali, hosty držel brankář Vejmelka. Až v úvodu třetí třetiny, kdy právě skončila početní výhoda Dynama, se po přihrávce Wisharta prosadil Miloš Bubela.

O pět minut později Pardubičtí stav otočili, když Perret našel Petra Sýkoru, jenž se z první nemýlil. Odpověď Brna byla rychlá, Když se sudí chystali vyloučit domácího hráče, trefil se přesně obránce Michal Barinka. "Mohli jsme vítězství urvat na svoji stranu. Vedli jsme 2:1 a mohli zblokovat střelu, ale mužstvo i tak našlo sílu. Cítil jsem, že si tým jde pro druhý bod. Zápas jsme mohli ještě zlomit v přesilovkách ke konci zápasu," uvedl trenér Holaň.

V samostatných nájezdech nejprve uspěl Lukáš Kašpar, ale pak už úřadovali jen pardubičtí střelci. Před brankářem Vejmelkou si výborně poradili Rostislav Marosz a Denis Kusý. "Byli jsme rádi, že jsme zápas srovnali. V závěru jsme po zbytečném faulu málem přišli i o bod. Disciplína nás provázela špatným směrem. Nájezdy nám vyšly v Olomouci, tentokrát ne, to už je loterie," dodal Pokorný.

Dynamo získalo dva body a poprvé uspělo před domácím publikem. "Nechtěli jsme, aby Kometa šla do vedení, což se nám nepodařilo, ale v určitých fázích zápasu jsme byli lepší. Hnalo nás vynikající publikum, podržel nás Ondra Kacetl v situacích, kdy nás soupeř přečíslil. I dva body jsou pro nás velice cenné," okomentoval Holaň.

Pardubice - Brno 3:2 po nájezdech

Fakta - branky a nahrávky: 42. Bubela (Wishart, Cardwell), 47. P. Sýkora (Perret, Poulíček), rozh. náj. Kusý – 24. Köhler (Kašpar, Bartejs), 49. Barinka (Hruška, Štencel). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:23. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 – 0:0 – 1:0. Diváci: 8 788. Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Bedřich Köhler.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Hrabal, Miromanov, Čáslava, Budík – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Dušek, Venkrbec, Svoboda - Mandát. Trenér: Holaň.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Mikyska, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Kašpar, P. Holík, Zaťovič – R. Zohorna, Hruška, Plášek – Karabáček, Nahodil, Mallet – Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenér: Zábranský.

Další výsledky:
Hradec Králové - Třinec 2:0, Chomutov - Plzeň 2:9, Mladá Boleslav - Sparta 3:1, Olomouc - Vítkovice 2:0, Zlín - Liberec 2:7, Karlovy Vary - litvínov 3:4 po prodloužení.

Příště (v neděli) se hraje:
Plzeň - Pardubice, Hradec Králové - Karlovy Vary, Sparta - Chomutov, Liberec - Mladá Boleslav, Litvínov - Olomouc, Brno - Třinec.
V úterý je na programu dohrávka 6. kola Vítkovice - Zlín, a předehrávka 15. kola Pardubice - Liberec (od 18 hodin).