Byla to pravá záchranářská bitva od úvodní minuty. Pardubičtí prohrávali, když těsně po vypršení vítkovické přesilovky tečoval puk Peter Šišovský. V polovině úvodní třetiny ovšem Dynamo během necelé minuty otočilo na 2:1. Nejprve tečoval Patrik Poulíček střelu Mikuše, za dalších 57 vteřin se v pardubické přesilovce prosadil obránce Jan Kolář.

Ve druhé třetině byl těsně od dalšího gólu Poulíček, místo toho přišel obrat. Přihrávku zpoza branky využil Jan Hruška, v početní výhodě pak tečoval puk Alexandre Mallet – 3:2 pro Vítkovice.

Pardubice ještě stihly ve druhé třetině vyrovnat. Dvojnásobnou přesilovku Dynama využil po přihrávce Kousala zakončující Vladimír Svačina.

Rozhodnutí? Ve 48. minutě zasáhl Svoboda proti Zacharčukovi, jenže Martin Látal již z dorážky skóroval. Do prázdné branky se ještě trefil Poulíček.

Vítkovice – Pardubice 3:5
Fakta - branky a nahrávky: 7. Šišovský (Schleiss, Dudas), 29. Hruška (Šišovský, Schleiss), 33. Mallet (Roman, Bukarts) – 11. Poulíček (Mikuš, Mandát), 12. Kolář (Kousal, Vondrka), 37. Svačina (Kousal, Vondrka), 48. Látal (Kusý, Zacharčuk), 60. Poulíček (Svačina). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:5, navíc Schleiss 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 6039. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:2.
HC Vítkovice Ridera: M. Svoboda – Štencel, Trška, Rosandič, Dudas, Výtisk, R. Černý, L. Kovář – Dočekal, Werbik, T. Kubalík – R. Bukarts, O. Roman, Lakatoš – Šišovský, Hruška, Schleiss – Dej, R. Veselý, Mallet.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Zdráhal, Mikuš, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Ivan – Tybor, Kousal, Vondrka – Svačina, Poulíček, Mandát – Látal, Harju, Kusý – Paulovič, Rolinek, Blümel.

Přípravné utkání Fortuna národní ligy mezi FK Pardubice (ve červenobílém) a FC Velké Meziříčí (v modrém) na hřišti v Ohrazenicích v Pardubicích.