Ladislav Čihák, asistent hradeckého trenéra: „V první třetině nás zabily přesilovky, při kterých jsme si nepomohli gólem. Bylo to ustrašené, pomalé, nebylo to dobré. K tomu jsme prohrávali. V kabině jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny se hra zlepšila. Bylo spravedlivé, že jsme dali góly a dostali se do vedení. Ale ve třetí třetině přišel kolaps, to se nemůže stát - zvlášť doma. Kvituju to, že jsme tam v power play dokopali gól a v prodloužení rozhodli. Výkon nebyl optimální, ale vyhráli jsme pro diváky.“

V sestavě hostů přitom nechyběli dva bývalí kapitáni národního mužstva a persony s více než tisícovkou zápasů v zámořské NHL. Jenže ani hrající majitel Jaromír Jágr a jeho ikonické číslo 68 ani centr Tomáš Plekanec, jehož čtrnáctka byla jasně nejlepším hráčem v sestavě hostů, nakonec nestačili.

Mountfiled se totiž zvedl z rány, již dostal na začátku utkání. Plekanec perfektně poslal do šance Račuka a hosté vedli.

Od té chvíle začala přetahovaná. Mountfield se dostal do vedení 2:1, hosté poté přetočili skóre na 3:2 ve svůj prospěch. Třetí branku Rytířů dal Jágr a manévrem na brankovišti opět demonstroval svou genialitu.

Hradečtí se však zvedli, minut před koncem vyrovnal mazanou střelou Filip Pavlík (dal dva góly) a v prodloužení rozhodl po chybě hostů další zadák Blain.

Hradec Králové - Kladno 4:3p

Fakta - branky a nahrávky: 29. F. Pavlík, 35. Oksanen (Smoleňák), 59. F. Pavlík (Blain), 63. Blain – 6. Račuk (Plekanec, Melka), 54. Hlava (Dotchin, Plekanec), 57. Jágr (Hlava). Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 5322. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:2 – 1:0.

Mountfield Hradec Králové: Š. Lukeš – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Lang, Koukal, Orsava. Trenér: Martinec.

Rytíři Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, K. Wood, Ticháček, J. Suchánek, Baránek, Funk – Hlava, Plekanec, Jágr – Kristo, A. Kubík, M. Beran – Račuk, Filip, Melka – Hajný, Pitule, V. Bílek. Trenér: Čermák.