Poprvé se v roce 2011 sešli hokejisté na ledové ploše v neděli 3. ledna. Hokejisté Chocně hrající krajskou hokejovou ligu podlehli Světlé nad Sázavou 7:2. V krajské soutěži mužů se nedařilo České Třebové, která prohrála se Semechnicemi 4:7, Choceň B si poradila se Skutčí 5:2 a Lanškroun zvítězil nad Česticemi 5:4.

Světlá nad Sázavou – Choceň 7:2 ( 0:2, 3:0, 4:0 )

Sestava Chocně: Kaplan, od 47. min. Sajdl - Fikejz, Janoušek, Pilař, Pokorný - Procházka, Pochobradský, Černý, Schejbal, Zavřel, Brukner, Krejza, Šafář.
Jaroslav Kutílek, trenér Chocně: „Nedali jsme v utkání dohromady ani tři řady, musel jsem hráče různě prostřídávat. Měli jsme stanovenou taktiku, že nenecháme domácí hokejisty hrát v tempu. To se ale nepodařilo.“

Česká Třebová – Semechnice 4:7 (0:2, 2:1, 2:4)

Slušně zaplněný zimní stadion Na Skalce očekával povinné vítězství svého mužstva, místo toho však viděli fanoušci střelecké a herní trápení. V 5. minutě se prosmýkl mezi dvěma obránci Brandejs a pod víko otevřel skóre – 0:1. V 11. minutě z protiútoku dokázal Hejzlar, ač byl hákován, podruhé skórovat - 0:2.
Na začátku druhé třetiny byli při hře čtyř proti čtyřem spíše lepší hosté. Hra byla dále vyrovnaná, hosté občas „kousli“. Ve 29. minutě zachraňoval na brankové čáře Zeman, ale když ve 32. minutě domácí v obranném pásmu prohráli buly, neměl Hrdlička proti dvojici útočníků šanci a Ryšavý zvyšoval na hrůzných 0:3.
Trenér Lokomotivy Vršanský poslal do branky Ehrenbergra a za 47 vteřin se trefil Doha – 1:3. Domácí zvýšili agresivitu, jedinou pořádnou šanci neproměnil ve 38. minutě opět Doha. Nicméně při vyloučení Řeháka před koncem druhé třetiny se drze probil do obrany hostí D. Šedivý a autorem kontaktní branky byl 26 vteřin před sirénou Doha – 2:3.
Poslední třetina začala výborným zákrokem Ehrenbergra. Ve 42. minutě ho však přelstil zpoza branky Havlíček – 2:4, za dalších 34 vteřin všechno prostřelil od modré Pavlík - 2:5. Ve 45. minutě hráli domácí skoro minutu v pěti proti třem, ale jako mnohokrát v této sezoně, znovu bez gólového efektu. Snížit se podařilo až Váněmu – 3:5. Za tři minuty, při hře ve čtyřech, zvýšil na rozdíl tří branek Hejzlar – 3:6. O malý moment později se prosadil blafákem Kvasnička - 4:6. Minutu před koncem s přehledem vyřešili situaci tří na jednoho a Hejzlar zkompletoval svůj hattrick – 4:7.
Radko Jasanský, místopředseda TJ Lokomotiva Česká Třebová: „Trápení Lokomotivy je spíše psychického rázu, ale patrná je také značná rozháranost ve hře. Mužstvo neproměňuje šance, hráči dělají chyby a nabízejí tak soupeři příjemné příležitosti. Jsme vlastně v polovině základní soutěže, ale něco by bylo potřeba s hrou udělat. “

Lanškroun – Čestice 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

První hrací den po Novém roce se utkaly týmy Orlů Lanškroun proti Sokolu Čestice, který se přijel s dvanácti hráči pokusit vyvrátit roli papírového outsidera, jenž má v tabulce pouze 3 body. Lanškroun se sešel v počtu 15 hráčů. Hokejisté Orlů si chtěli spravit chuť po smolně prohraném utkání v Poličce.
Od začátku utkání se v domácí bráně představil Michal Hradil a třetina začala brzkým vyloučením O. Šuly. I přes početní nevýhodu se zhruba po minutě prosadil v úniku Rostislav Pilavka a poslal Orly do vedení - 1:0. Chvíli po tom, co se vyrovnaly síly na ledě, přišlo vyrovnání po krásné tečované střele hostů na 1:1. V první půli první třetiny došlo ke dvěma přesilovkám domácích, avšak nevyužitým. V čase 12:52 se po chybném rozehrání na půli hřiště dostali hosté do brejku a zvýšili na 1:2. Oba týmy se snažily o individuální průniky, ale bez přesnějšího zakončení.
Po návratu ze šaten se diváci těšili na pohlednější hokej a hned po dvaceti vteřinách se domácí dostali do početní výhody 4 na 3, ale té nevyužili. Snaze o dobytí čestické svatyně chyběl větší důraz a dohrávání odražených puků. V čase 24:45, po krásně rozjeté akci přihrál Pilavka volnému Marku Piterkovi, a ten srovnal na 2:2. Minuty před koncem se po chytré přihrávce zkušeného Güttlera prosadil podruhé v zápase z ostrého úhlu Pilavka a poslal domácí do těsného vedení - 3:2. Domácí fans se mohli radovat pouhých 13 sekund, neboť obrana Orlů nedokázala uhlídat najíždějícího útočníka a přišel „gól do šatny“ na 3:3.
Poslední třetina slibovala napínavý hokej a pro mnoho diváků i velké překvapení na světelné tabuli, kdy Čestice hrály vyrovnanou partii. Diváci poznali, že hokejisté Orlů potřebují povzbudit, aby nepřišla třetí porážka v řadě. V čase 48:17 po chybné rozehrávce se dostali hosté do přečíslení 2 na 1 a změnili skóre na 3:4. Zhruba pět minut poté se po rychlé akci a přesné přihrávce O. Patsche dostal k zakončení po zemi a brankáři mezi betony kapitán Michal Kilčický - 4:4.

V čase 56:33 se do drobné pěstní šarvátky dostal Radek Novák a vyfasoval spolu s protihráčem osobní trest 2+2 minuty. Necelé tři minuty před koncem přišla šance pro hosty, kdy byl za hákování vyloučen domácí Ondřej Šula. Oslabení domácí i se zákroky Hradila ubránili a deset vteřin po návratu potrestaného na led a zároveň deset vteřin do konce třetí třetiny se halou ozvalo oslavné „G-ó-ó-ó-l“, kdy doslova vydřel tři body pro domácí druhým zásahem M. Piterka 5:4

Choceň B – Skuteč5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Nejlepší kolektivní výkon v této sezoně, dravost mládí a zkušenost veteránů rozhodly o zasloužené výhře Chocně v tomto utkání.
Jan Smutek vedoucí mužstva HC Spartak Choceň B: „Do utkání jsme z důvodů zdravotních neschopností několika našich hráčů nastoupili posíleni o naše dva nejlepší juniory Brandýského a Nováka a jejich dravost v součinnosti s hokejovou zkušeností našich veteránů přinesla zasloužené vítězství. Od začátku utkání jsme byli více na puku, dobře kombinovali a vytvářeli si hodně střeleckých příležitostí, které jsme kupodivu i proměnili. Poměr střel 39:25 v náš prospěch hovoří za vše. Všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon, odevzdali maximum a nezbývá nic jiného než tento výkon zopakovat ve čtvrtek v České Třebové. Pokud uspějeme, naše naděje na účast v play-off bude hodně zajímavá.“

(hah, www.hokej-ceskatrebova.cz)