Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Drama v Chocni. Spartak porazil Světlou

Orlickoústecko – Parádní hokejový večer připravili pro diváky na zimním stadionu v Chocni hráči domácího Spartaku a Světlé nad Sázavou.

19.11.2014

Z utkání Kohouti Česká Třebová - SkutečFoto: Kohouti Česká Třebová

HC Spartak Choceň – HC Světlá n. S. 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
Branky: 18. Fišer, 25. L. Pilař, 42. Pochobradský (Voříšek, L. Pilař), 42. Knytl, 56. Knytl (M. Pilař) – 3. Žák (P. Včela), 27. Šudoma (Jar. Doležal), 28. Žák (Kopecký), 52. P. Včela (Žák, Svoboda). Rozhodčí: Čížek – Schaffer, Holeček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 538. Choceň: Sajdl – Florián, Novák, Voříšek, Kopsa, Jehlička, P. Pilař – Král, Fišer, Krejza, L. Pilař, Pochobradský, Křečan, Knytl, Fikejz, M. Pilař.

Parádní zápas v pekelné hokejové atmosféře vidělo přes pět stovek diváků v neděli večer na „zimáku" v Chocni. Spartak hostil loňského vítěze KLM, hokejisty Světlé nad Sázavou. Obě mužstva po celý zápas předváděla hokej nadprůměrné kvality, ve kterém každý chvilku tahal pilku. Šťastnější byli nakonec Choceňští a připsali si do tabulky cenné body.
Úvod utkání nezačal pro domácí zrovna šťastně. Po zmatcích kolem Sajdlovy branky se puk dostal k Žákovi a hosté velmi brzo vedli. Dále se hrál do poloviny třetiny vyrovnaný hokej. V 10. minutě se dostal do brejku M. Pilař, na Zvolánka sice recept nenašel, ale odstartoval tlak Spartaku, jenž si udržel až do konce. Světelští si byli nuceni dvakrát pomoci fauly a druhou přesilovku přetavil ve vyrovnávací gól Fišer.
Na začátku 25. minuty předvedl Lukáš Pilař akci, která by mohla kandidovat na zlatou helmu. Na obranné modré čáře zblokoval rozehrávku hostí, ukázkovou stahovačkou se zbavil obránce a střelou mezi Zvolánkovy betony poslal Spartak do vedení. Za tři minuty už bylo ovšem zase všechno jinak. Tak jako v předchozím zápase v Litomyšli byl druhý gól v choceňské brance vlastní. Puk zpoza branky se od brusle Sajdla dostal za jeho záda – 2:2. Hosty branka pořádně nabudila, za další minutu donutili Spartak k chybě při rozehrávce u vlastní branky a byl to opět Žák, který poslal Světlou do vedení. Přestože si obě mužstva v této části vytvořila spoustu gólových příležitostí, branka už nepadla.
Světelským stačila na obrat minuta, Spartak zkrátil čas na pouhých 36 sekund. V čase 41:23 dorazil Pochobradský tvrdou ránu Voříška a krátce nato přebral ve středním pásmu kotouč Knytl, protáhl se mezi dvěma beky a bekhendem poslal domácí do vedení.
Hokejisté předváděli skvělý hokej, brankáři chvílemi čarovali a fankluby obou týmů nenechaly odpočinout hlasivkám ani bubnům. Další zápletka přišla v 52. minutě, když střelou z mezikruží srovnal Petr Včela. A utkání gradovalo. Střelecký den měl naštěstí pro domácí Knytl, který se nesmířil, že by přišel o vítězný gól, a v čase 55:55 vstřelil pátou branku Chocně, ta se nakonec vítěznou stala.

HC Kohouti Česká Třebová – HC Skuteč 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky: 5. Fúzik, 22. Vlček (Zadina), 27. Pelán (Jindřich, Hemský), 32. Vlček (Zadina), 42. Vlček (Řehák), 56. Fúzik (Hemský, Krejnus) – 8. Peňáz (Šimon), 35. Kusý (Hladík, A. Herynek), 42. Hladík (Kusý). Rozhodčí: Hájek – Teplý, Urubčík. Vyloučení: 6:7, navíc Zdražil (S) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 473. Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák (35. Papadopulos), Poskočil (33. Šťastný), Poul, Matys, Řehák – Dítě, Janda, Fúzik – Hemský, Jindřich, Pelán – Zadina, Vlček, Klíma.

Českotřebovští Kohouti v souboji s outsiderem krajské ligy senzaci nepřipustili, ale jejich vítězství bylo hodně upracované. Pozitivem je zisk tří bodů, hattrick útočníka Petra Vlčka a velmi slušná návštěva.
Domácí měli rychlý start, ale potom usnuli na vavřínech. První šance ještě brankou neskončila, důrazný průnik Fúzika už Kohouty do vedení poslal – 1:0. Ze strany České Třebové to však bylo v první třetině prakticky všechno. V 8. minutě Třebovští před vlastní brankou zmatkovali tak dlouho, až jejich váhání potrestal Bednář – 1:1. Kohouti měli v první dvacetiminutovce třikrát výhodu přesilové hry, ale branku vážněji neohrozili.
Na lepší časy se začalo blýskat ve druhé třetině. Ve 22. minutě prokličkoval obranou Zadina, naservíroval puk Vlčkovi a Kohouti znovu vedli – 2:1. Vzápětí předvedl krásnou akci na jeden dotek první útok. Dítě s Jandou vypracovali gólovku pro Fúzika, který pálil vedle. V čase 26:43, po vyhrazeném vhazování, střílel přesně Pelán – 3:1. Když následně znovu zaúřadovali Zadina s Vlčkem (4:1), zdálo se, že Kohouti kráčejí za přesvědčivým vítězstvím. Tříbrankový náskok je spíše ukolébal. Obránci nechali za zády Kusého, a ten nedal Mahdalovi šanci – 4:2. V samém závěru měli Třebovští štěstí, když se rána Štursy otřela o tyč.
Varování evidentně nepadlo na úrodnou půdu. V čase 41:10 totiž domácí opět chybovali v obraně a inkasovali potřetí, tentokrát z hole Hladíka – 4:3. Odpověď Vlčka od modré čáry byla ovšem bleskurychlá – 5:3. Definitivní pojistku na výhru napsal při přesilové hře pět na tři Fúzik.