O uplynulém víkendu ukázal tým Dynama dvě rozdílné tváře. Nejprve doma po kvalitním výkonu přehrál Plzeň, vedoucí tým tabulky (2:0). V neděli potom Pardubičtí čelili střelecké převaze Komety a prohráli v Brně 1:2.

Tím, na koho se mohli hokejisté v obou zápasech spolehnout, byl brankář Ondřej Kacetl. S Plzní pochytal všech 29 střel Indiánů a připsal si třetí čisté konto v sezoně. „Kluci hráli výborně dopředu i dozadu, drželi si pozice, nepropadali jsme,“ uvedl po utkání.

Po prohře v Brně již slova chvály mířila pouze směrem ke gólmanovi Pardubic. „Podal nadstandardní výkon, celý zápas nás držel,“ řekl trenér Miloš Holaň, o brankáři, na něhož šlo celkem 38 střel.

„Káca dlouho držel naši šanci, že bychom z Brna mohli něco odvést,“ dodal útočník Petr Sýkora.

Zmiňovanou šanci mohli zvýšit sami členové přesilovkové formace, jenže již za nepříznivého stavu 1:2 nevyužili přesilovku pět na tři, která trvala minutu a třináct vteřin.

„Gól by se z toho dávat měl. Musím říct, že Brno nás předčilo ve všem. Přestříleli nás, od začátku měli tlak. My jsme nepodali dobrý výkon,“ shrnul Sýkora.

JEN NEJBLIŽŠÍ UTKÁNÍ
I přes prohru se Dynamo drží na sedmé pozici, kterou bude hájit v dnešním utkání proti Liberci. Bílí Tygři ztrácí na osmém místě pouze jeden bod. „Dokud máme situaci ve své moci, tak je to veliká výhoda. Nesmíme se dívat za sebe ani před sebe, žijme jen nejbližším utkáním a dejme do něj všechno,“ říká trenér Holaň k boji o pozice pro play off. Liberečtí si pomohli pětizápasovou šňůrou výher ve druhé polovině ledna.

Náročný program současných dnů si již vyžádal nucený zásah do sestavy Dynama. „Jak jdou zápasy za sebou, tak se menší zranění z únavy objevují, proto přizpůsobujeme tréninky jim i věku hráčů. Budu rád, když se sejdeme všichni na zápas. Minule vypadl na rozbruslení Tomáš Rolinek,“ doplnil Holaň před dalším klíčovým duelem v pardubické Tipsport areně.

Kdo může nastoupit za Pardubice? V záloze jsou i Divíšek s CetkovskýmPo uzavření přestupního termínu je jasné, s kým může Dynamo počítat pro zbytek probíhající sezony. Na širší soupisce jsou celkem tři brankáři, 16 obránců a 25 útočníků. „Doplňujeme soupisku o hráče z WSM ligy, kdyby nám narostla marodka. V záloze máme kvalitní hokejisty,“ uvedl již dříve generální manažer Dušan Salfický.

Na seznamu figurují hokejisté, které klub uvolnil na hostování do nižší soutěže, ale zároveň si je nechal k dispozici v rámci střídavých startů. Stejnou formou může využít i další hráče. To se týká i zkušených útočníků Tomáše Divíška a Jiřího Cetkovského z Prostějova, kteří v Pardubicích dříve řadu sezon odehráli. Divíšek momentálně vévodí kanadskému bodování WSM ligy (22 gólů a 31 asistencí), Cetkovský se nedávno vrátil ze Slovenska zpět na Hanou.