Extraligoví hokejbalisté Letohradu odehráli poslední utkání základní části, když před domácím publikem přivítali tým Karviné. Té v utkání šlo o hodně, tedy o udržení se v nejvyšší soutěži. Tím, že utkání v Letohradě dopadlo smírně a navíc Opava přehrála Sudoměřice, do baráže o udržení putuje Opava a Karviná přímo sestupuje.


Letohrad – Karviná 4:4
Hosté začali zápas faulem a následným oslabením, ale jejich nabídku ke skórování Letohrad nevyužil. Otevřít účet zápasu se naopak podařilo v polovině čtvrté minuty hostujícímu J. Rosůlkovi, který prostrčil míček mezi tyčkou branky a Matyášovým betonem – 0:1. V sedmé minutě byla Karviné nabídnuta dvojnásobná přesilová hra, když nejprve fauloval Hák a půl minuty po něm Kubeš. Letohradští ale oslabení se štěstím ustáli. V desáté minutě srovnal skóre střelou od červené Hnízdil – 1:1. Ve třinácté minutě se nejprve radoval hostující Luka, který střelou od kruhů strhl vedení na stranu hostí. Radost mu ale nevydržela dlouho, po devíti sekundách na 2:2 srovnal Baier.

Úvod druhé třetiny se lépe povedl hostům, v polovině třetí minuty překonal Matyáše L. Kubica – 2:3. Ve čtvrté minutě svůj samostatný nájezd nezakončil hostující Luka. Po faulu na Kormundu přišla přesilovka domácích. Trvala však jen krátce – po necelé minutě poslal míček za Pavlíčkova záda Dospěl a vyrovnal na 3:3.

Minutu po úvodním vhazování třetího dějství mířil přesně do pravého horního rohu karvinské svatyně Radek Mašík – 4:3. Ve čtvrté minutě byl za sekání dvěma minutami potrestán Kubeš, Matyáš v letohradské kase měl tak „plné ruce a nohy práce“. V jedenácté minutě fauloval letohradský Hnízdil, na trestné lavici ale nezůstal sedět dlouho. Po minutě srovnal skóre kapitán hostujícího týmu Folwarczný.

Protože do konce normální hrací doby už branka nepadla, následovala samostatná střílení. V nich byli sice úspěšní hostující Luka a nejproduktivnější hráč Karviné Kurz, z domácích ale Pavlíčka překonal kapitán Košťál a v posledním nájezdu ještě Ondráček. O body se tedy týmy spravedlivě podělily.
Letohrad v prvním kole play off přivítá příští týden na domácí půdě sedmý celek tabulky z Ústí nad Labem.

Branky a asistence: 10. Hnízdil (Doleček, Košťál), 13. Baier (Kubeš, Košťál), 27. Dospěl (Kubeš, Kovář), 32. R. Mašík (Košťál) – 4. Kubica M. (Wlaka), 13. Luka (Kurz), 18. L. Kubica (Tomiczek, Rosůlek J.), 42. Folwarczný (Kurz, Luka). Vyloučení: 7:11, navíc Luka a Komendir (oba KAR) oba 10 OT. Využití: 1:2. Střely: 25:21. Třetiny: 2:2, 1:1, 1:1. Sestava Letohradu: Matyáš (Juráček) – Hodovník, Hák, Friml, Hnízdil, Doleček, Mašík R., Smejkal, Kormunda, Dospěl, Ondráček, Kubeš, Košťál „C“, Nutil, Baier, Furik, Kovář.

Jiří Košťál, kapitán Letohradu: „Utkání s Karvinou měla být příprava na play off, ale myslím, že všichni podvědomě věděli, že o nic nejde. Kdybychom takhle hráli příští týden, tak bychom asi neuspěli. A play off? Otočila se situace z minulého roku a Ústí nám určitě bude mít co vracet.“

(ij)