Až zavítáte do Litomyšle a na osmiúhelníkových značkách s červeným podkladem bude napsáno Pavlíček, místo tradičního Stop, nedivte se, zastavte a dejte přednost v jízdě. Gólman Litomyšle totiž přiváděl střelce Chocně doslova k šílenství a především jeho zásluhou dospělo utkání krajské hokejové ligy až k samostatným nájezdům.

HC Choceň – HC Litomyšl 2:1 sn ( 0:0, 1:0, 0:1 ). Litomyšl se trápí, ale kdo čekal, že přijede do Chocně jenom odevzdat body, šeredně se mýlil. Hosté si byli dobře vědomi, že nemohou hrát s Chocní otevřenou partii, takže se více zaměřili na defenzivu. Přesto se domácí do šancí dostávali, jenže brankář Pavlíček jejich šance likvidoval, zbytečně puky nevyrážel a když už náhodou ano, obrana puk odpálila a Choceň k dorážkám nepouštěla. Brankář hostí pokryl devětatřicet střel a zlikvidoval minimálně deset vyložených šancí, které obyčejně končí gólem.

Litomyšl se snažila hrozit z rychlých brejků a když už se usadila v útočné třetině, často to před Dundáčkem hořelo. Litomyšlští domácího brankáře sice třikrát překonali, jenže ho vždy zastoupili na brankové čáře spoluhráči a puk do klece nepustili.

Do vedení šli přece jenom hráči Litomyšle. Na začátku druhé třetiny Voženílek vystřelil, Dundáčkovi puk proklouzl a tak dlouho ležel bez povšimnutí před brankovou čárou, než ho doklepl Ptáčník – 0:1. Po půlce zápasu se domácí trenér snažil hru svého mužstva oživit, když přeházel lajny, ale ani přes velký tlak vyrovnání nepřicházelo. Vedení hostí naopak mohl pojistit Horák, jenže své sólo neproměnil. Před koncem druhé třetiny ho však trefil Nejedlý kolenem a musela pro něho bohužel přijet sanitka. Jak nám prozradil vedoucí Litomyšle Jiří Mlejnek, má Jakub Horák natržený stehenní sval.
Ve třetí třetině se Litomyšl až zbytečně zatáhla před svoji modrou, což většinou končí gólem. V 55. přišla na protikouzlo, kterým zlomit čaroděje Pavlíčka dvojice Ač, Procházka. První střílel od modré, druhý jeho pokus tečoval – 1:1. Zápas dospěl až k nájezdům, v nichž byli zaslouženě šťastnější domácí.

Branky a asistence: Procházka (Ač), rozhodující sam. nájezd Pochobradský – Ptáčník (Voženílek). Rozhodčí: Čížek – Zemánek, Holeček. Vyloučení: 4:8, navíc Nejedlý 5+OK. Využití: 1:1. Střely na branku: 40:21. Úspěšnost brankářů: Dundáček 95,2% – Pavlíček: 97,5 %. Diváci: 550. Sestava Chocně: Dundáček – Mimra, Janoušek, Fikejz, Nejedlý, Ač, Studnička – Zavřel, V. Škorpil, Držmíšek, Procházka, Pochobradský, Krejza, Pollák, Hudousek, O. Šeda, P. Šeda, A. Vích.

Jan Svatoš, trenér Chocně: „Byla to bitva my versus brankář Litomyšle Pavlíček, chytal výborně. Kdybychom se více tlačili do brány, možná bychom i nějaký ten gól dali. To jsme začali dělat až ve třetí části. Pavlíček většinu střel v prvních dvou třetinách viděl, a ty nepustil. V půlce zápasu jsem zkusil s mužstvem trochu zacloumat, poslali jsme na led dva nové hráče. Celkem to splnilo moje očekávávání.“

Jak šly nájezdy

Pollák (CHO) 1:0. Před brankářem si přehodil puk na backhand a dobře ho zvedl.
Šauer (LIT) NEDAL. Snažil se provést nájezd v co největší rychlosti, Dundáček vyrazil.
Fikejz (CHO) NEDAL. Snažil se brankáře rozhýbat, ale střílel po zemi.
Matys (LIT) 1:1. Propasíroval puk do brány mezi vyrážečkou a tělem Dundáčka.
Šeda (CHO) NEDAL. Jako pravák se pokoušel o kličku do backhandu, ale nezvedl puk.
Pavlák (LIT) NEDAL. Mířil mezi nohy.
Škorpil (CHO) NEDAL. Zkoušel procpat puk mezi nohama brankáře.
Kubelka (LIT) NEDAL. Udělal kličku a snažil se střílet na vyrážečku. Nezvedl puk a Dundáček zasáhl betonem.
Pochobradský (CHO) 2:1. Zamíchal s pukem a zastrčil puk za ležícího Pavlíčka.
Ptáčník (LIT) – NEDAL. Puk mu skočil přes hokejku, nestačil pořádně zakončit.