Ve druhém kole okresního hokejového přeboru se hrálo prestižní derby mezi Dlouhoňovicemi a Žamberkem, které navštívilo 350 fanoušků. Volno měla ve druhém kole Tisová, která vstoupila do sezony minulý týden důležitou výhrou nad Žamberkem.

Voděrady – Králíky 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Po vyrovnané první třetině se hosté ujali dvěma brankami ve druhé třetině vedení. Ve třetí části si Králíky své vedení kontrolovaly a přidaly ještě jednu branku. Voděradům dělal velké problémy brankář Kalianko, který za svá záda nepustil ani jeden gól a vychytal s přehledem čisté konto. Fakta – branky: Paulus 2, Jakub Hlava. Rozhodčí: Kubíček – Černohous, Brožek. Diváci: 80.

Řetová – Verměřovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). Vstup do sezony se Řetové vydařil. Premiérové utkání proti Verměřovicím v pohodě zvládla. Branky: Horák, Mistr, Novák, Provazník.

Semanín – Ústí n. O. 2:6. Ústí do zápasu vstoupilo velice dobře a už po dvou minutách vedlo 2:0. Ve druhé dvacetiminutovce se Semanín sice zvedl, ale otočit zápas se mu nepodařilo. Ústí naopak přidalo další branky a připsalo si první vítězství sezony. Fakta – branky: Žejdlík, Kareš – Exler 3, Fišer, Vaníček, Pilát. Vyloučení: 10:8.

Miroslav Kovář, trenér Semanína: „Opět jsme nezvládli začátek a už po dvou minutách jsme prohrávali 0:2. Od patnácté minuty jsme však hru zlepšili a skóre dokázali snížit. Od druhé třetiny jsme byli minimálně vyrovnaným, možná o něco lepším mužstvem. V závěru jsme ale po chybě inkasovali čtvrtý gól, a ten nás poslal do kolen, poté jsme totiž úplně přestali hrát a ještě dvakrát inkasovali. Za druhou třetinu si tým zaslouží pochvalu.“

Dlouhoňovice – Žamberk 3:4 (2:1, 0:3, 1:0). Proměněné přesilovky poslaly Dlouhoňovice dvakrát do vedení. Nejprve se prosadil Plundra a když Žamberk vyrovnal na 1:1, dostal podruhé do vedení domácí Kočí. Ve druhé třetině se vydatně plnila trestná lavice a brankové světlo svítilo pouze za zády domácího gólmana. Žamberk třemi brankami skóre otočil. Třetí trefu zaznamenal bývalý hráč Dlouhoňovic Blecha. V 52. min. dokázal domácí Baier skóre upravit na konečných 3:4. Domácí se ani přes závěrečný nápor branek nedočkali. Fakta – branky: T. Plundra, Kočí, Baier – Nosál 2, Blecha, J. Vencl. Vyloučení: 14:17 . Diváci: 350.

Miroslav Keprta, trenér Dlouhoňovic: „Úvod utkání se povedl podle našich představ a důležité bylo, že jsme brzy odpověděli na vyrovnávací branku hostů. Ve druhé třetině jsme vlastní nedisciplinovaností nechali hrát soupeře v početní výhodě, což se projevilo jak ve skóre, tak v chaotické hře hráčů. Třetí třetina byla ze strany soupeře hrána hodně nečistě, ale nedokázali jsme toho využít a dotáhnout utkání alespoň na nájezdy. Je to škoda, protože ztracené body budeme muset dohánět již příští týden proti Tisové, což nebude snadný úkol.“

Zdeněk Nun, vedoucí mužstva Žamberku: „Naše vítězství je zasloužené. Od poloviny zápasu se ukázala lepší fyzická kondice našeho mužstva. Dlouhoňovice bojovaly, snažily se, ale pokud nevyužijí přesilovku pět na tři a ještě při ní dostanou gól, nemohou počítat s tím, že uspějí.“