„Byl to strašně těžký zápas, možná nejdůležitější v sezoně. Neměli jsme úplně dobrý začátek, potom jsme byli vyloučení a ubránili jsme se,“ ohlížel se Beran za zápasem.

Bílí Tygři šli do vedení, za Dynamo v přesilovce vyrovnal Sacha Treille, který tečoval střelu Davida Tomáška. Vítěznou trefu pak obstaral Beran. „Byla to dřina. Góly jsme tam vyloženě dostrkali, ale o to je vítězství cennější,“ poznamenal pardubický trenér Miloš Holaň.

U autora vítězného gólu byla euforie ještě vystupňována tím, že překonal svého kamaráda – brankáře Romana Willa. „Ani nemůžu říct, co mi sdělil, když jsme si podávali ruce. Ale vzpamatuje se z toho. Odmala jsme nejlepší kamarádi, oba pocházíme z Třemošné. Píšeme si, voláme si a když to jde, tak se navštěvujeme. Když jsme mu mohl dát rozhodující gól, tak je to ještě něco extra,“ řekl Beran.

Spolu v jednom týmu si zahráli jen krátce během žákovských let v Plzni. Jinak se potkávají jako soupeři. „Odmala jsme chodili na hokejbalové hřiště. Roman je sice o rok a půl starší, ale vždy jsme o sobě věděli. Sedli jsme si a pomáhali si jeden druhému. Hráli jsme oba i v Kanadě. Když to šlo, tak jsme se navštěvovali i tam,“ dodal čtyřiadvacetiletý útočník. Právě v zámoří již vstřelil současnému brankáři Liberce gól, v extralize šlo teď o premiéru.

A tím, jak padl, se dlouho nezabýval. „Já moc hezké góly nedávám. Ale i kdybych ho dal hlavou, tak je to jedno. Hlavně, že padne,“ usmál se.