Zítra se poprvé zaplní ochozy zimních stadionů diváky, kteří zavítají na krajskou soutěž mužů. Ani v sezoně 2010/2011 nechybí na soupisce tým Lanškrouna, který vede MIROSLAV VICENEC.

Vloni jste krajskou soutěž vyhráli, ale do krajské ligy jste nepřestoupili, proč?
Já už bych ligu také docela rád zkusil, na druhou stranu jak probíhala varování, tak to byl docela velký vykřičník. A abychom šli do soutěže s něčím a dopadli jako Skuteč, tak to za to nestojí. Nemá cenu někde něco uspěchat, ale je otázkou času, zda v horizontu tří, čtyř let to nezkusíme.

Kolik posil jste pro začínající sezonu přivedl ze Šumperka?

V podstatě náš kádr už je stabilizovaný. Žádná nová tvář mimo jednoho mladého juniorského gólmana se u nás už neobjeví. Máme problém, že nemáme jediného gólmana ročníku 1983 – 1994, takže musíme hledat jinde. Objeví se jen nová tvář v bráně, jinak ten kádr bude stejný více méně jako vloni.

Prozradíte komu ta tvář bude patřit?

Gólmani, pracuji na tom, aby přišel Michal Buchta, který v Lanškrouně už chytal, a s tím, že se o dvojku poperou mladí kluci – Michal Hradil ze Šumperka a Ondřej Šolc z Dlouhoňovic. Jsou to mladí kluci, kteří jsou velmi perspektivní. Nebojím se toho, jít hrát s mladýma, ale musí mít za sebou nějakou přípravu a musí být na sezonu pořádně připraveni.

Proč jste se zaměřil právě na hráče Šumperka?

Já odtud pocházím a kluci, kteří hrají za Lanškroun, jsem v osmé a deváté třídě v Šumperku trénoval a mají zájem hrát hokej. Chtějí trénovat a hrát zápasy - s tím nemám problém.

Odešel z vašeho kádru někdo?

Více méně odešli kluci, kteří už měli naběhnuto ke čtyřicítce, ať už to byl Pavel Jirků nebo Michal Janků, takže se náš kádr pro letošní sezonu docela omladil. Navíc vzniklo „béčko“, které bude hrát okresní přebor kam zamířili David Bednář s Davidem Tichým.

Jiří Güttler hrál v Německu Bundesligu, ten v kádru zůstal?

Jirka zůstává. Uvidíme, jak on sám se bude cítit, zda soutěž ubruslí, ale má chuť hrát, takže má určitě snahu pomoci a hrát hokej v Lanškrouně.

Přinesl vám do týmu nějaké nové poznatky právě z Bundesligy? Je to velký přínos pro váš tým nejen svou hrou, ale i zkušenostmi?

Více méně odešli kluci, kteří už měli naběhnuto ke čtyřicítce, ať už to byl Pavel Jirků nebo Michal Janků, takže se náš kádr pro letošní sezonu docela omladil. Navíc vzniklo „béčko“, které bude hrát okresní přebor kam zamířili David Bednář s Davidem Tichým.

Způsobila vám změna pravidel pro sezonu 2010/2011 nějaké problémy?

Já s tím problém nemám. Změnám se musíme přizpůsobit nejen my, ale budou se muset přizpůsobit i ostatní týmy. Kdo se nepřizpůsobí, tak bude mít potom problémy. Kluci jsou na změny připraveni.

Co nebo kdo bude podle vás největším lákadlem pro diváky?

To je problém, nad kterým stále přemýšlím. Jak lidi přilákat, aby opravdu chodilo minimálně 350 – 400 lidí. Nedej bože, aby hala byla pořád plná. Nám na základní část chodí 200, maximálně 250 lidí, na play off chodí třeba o polovinu více. Pořád přemýšlím na co je nalákat. Budeme dělat pozvánky, plakáty, vše bude na našem webu, ale kdo na hokej chce jít, tak si sám vše najde a přijde a nepotřebuje k tomu nic víc. Hokej je v Lanškrouně mladý sport a ne všichni na něj bohužel zatím slyší.

V loňské sezoně nebyly vaše vztahy s týmem České Třebové nejlepší kvůli kontumaci vašich společných utkání, s jakým pocitem na led Na Skalce pojedete?

S Českou Třebovou to bylo vloni velmi vyhrocené, ale pro výhru udělá každý všechno. Samozřejmě, vyhrocené naše zápasy budou je to na patnácti kilometrech, takže takové derby, každý chce vyhrát, ale rivalita tomuto sportu rozhodně neuškodí.