Skvělým výkonem se prezentovala první formace s Víchem a Jurákem na křídlech, kteří se museli obejít bez zraněného Procházky.

HC Choceň – HC Chotěboř 7:3 (2:2, 2:0, 3:1). Chotěboř dorazila do Chocně s třinácti hráči do pole, jenže především v první třetině vzdorovala statečně. Vedení se ale ujali domácí. Luňák si ve 12. min. všiml Škorpila, který si najížděl mezi obránce, a rychlý útočník ve velké rychlosti zakončil nájezd přesně pod víko – 1:0. Chotěboř srovnala o chvíli později při přesilovce. Domácí nedokázali zastavit rozvíjející se přesilovkovou kombinaci a střela, která šla asi přes tři hokejky, skončila za bezmocným Kaplanem. Po hrubce v rozehrávce Pilaře šli Chotěbořští dokonce do vedení. Od brusle M. Kubáta se puk odrazil za čáru – 1:2. Před koncem první třetiny rozjela svůj koncert první formace. Střelu Juráka Trtík neudržel a Lubomír Vích pohodlně doklepl – 2:2.

Skvělou orientaci kolem brankoviště prokázal Vích i po změně stran. Při přesilovce využil dalšího vyraženého puku a po střele Voříška dopravil puk znovu za Trtíka – 3:2. Ve 33. min. způsobil gólman hostí špatnou rozehrávkou za svojí brankou zmatky, čehož využila dobře napadající dvojice L. Vích, Jurák a druhý jmenovaný se radoval ze čtvrté branky Chocně.

Při poslední dvacetiminutovce se chodit na klobásu nevyplácí. Už po 53 sekundách zkompletoval L. Vích svůj hattrick - 5:2. První formace byla pro Chotěboř jak tsunami a stále neměla dost. Milan Jurák ještě svou šanci na konci 46. min. nedal, ale L. Vích už mohl po střele mezi betony brankáře Trtíka slavit svou čtvrtou branku. Na konci 50. min. se ještě prosadil Jurák, jenž zvyšoval už na 7:2. Zahanbit se nenechali ani ostatní a bavili početné publikum povedenými kombinacemi. Za všechny snad stačí zmínit ránu Stříteského po spolupráci se Zavřelem a následné tři Stříteského stahovačky, po kterých už ale na zakončení nezbyl čas. V závěru se dočkali korekce i hosté, když v 55. min. snižoval D. Kubát.

Absolutorium si zaslouží i přes tři inkasované branky domácí gólman Kaplan. Co předváděl za kouzla se svojí lapačkou bralo dech a jeho bleskurychlé přesuny od pravé k levé tyči, kdy dokázal moderním „slajdovacím“ stylem přejíždět jenom po betonech, zaslouží jedničku s hvězdičkou. Fakta – branky a asistence: 12. Škorpil (Luňák), 19. L. Vích (Jurák), 25. L. Vích (Voříšek), 33. Jurák (L. Vích), 41. L. Vích (Stříteský, Zavřel), 46. Vích L. (Zavřel), 50. Jurák (Zavřel) – 15. Hájek, 18. M. Kubát (Piskač), 55. D. Kubát (Piskač, M. Kubát). Rozhodčí: Čáka – R. Budínský, L. Budínský. Vyloučení: 8:6, navíc Krejza, Pokorný (oba Choceň) oba 10 min. OT. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 600. Choceň: Kaplan – Stříteský, Voříšek, Luňák, Pokorný, Janoušek, Pilař – L. Vích, Král, Jurák, A. Vích, Zavřel, V. Škorpil, Černý, Pochobradský, Krejza.

Jaroslav Kutílek, trenér Chocně: „První pětka zařídila šest branek, ale celé mužstvo ukázalo velkou vůli. První třetina sice byla z naší strany vlažnější, ale zbytek zápasu kluci odmakali naplno. Po zranění Procházky jsme hledali ke klukům v první lajně centra. Nejprve jsme to zkoušeli s mladým Králem, ale na něm bylo vidět, že je zvyklý spíš hrát křídlo. Potom tam přišel Tomáš Zavřel a hra se ohromně zvedla, i Král šel ve druhé řadě nahoru. Potěšil mě také brankář Jirka Kaplan. Chytal výborně. Dohodli jsme se, že oba naše brankáře budeme pravidelně střídat. Dobrou formu si drží i Vyčítal.“

(ry, jh)