Pod vedením Mylana Munzara předvedou ukázku v rámci duelu Česko – Slovensko

Trenér mládeže Mylan Munzar pro své svěřence zajistil ukázku tréninkové jednotky při zápase české hokejové reprezentace proti Slovensku, který se bude hrát v rámci Euro Hockey Challenge 9. dubna na stadionu v Jihlavě.
Ukázka proběhne v přestávkovém programu mezi první a druhou třetinou. Žáci se předvedou na čtyřech stanovištích, přičemž každé bude mít jinou náplň a všichni si jednotlivé sekce vyzkouší, jako na klasickém tréninku.
Organizátor celé akce Mylan Munzar nám přiblížil, kdy a jak se tato myšlenka zrodila. „Když jsem vytvářel ukázkový trénink v Chocni při derby extraligového utkání mladšího dorostu Pardubice – Hradec Králové, kterého se účastnil i šéftrenér České reprezentace Slavomír Lener. Tomu se to moc líbilo a nabídl mi tuto možnost prezentace při utkání české reprezentace se Slovenskem v Jihlavě. Samozřejmě jsme na to kývnul. Slavomír Lener mi dal volnou ruku s tím, že tuto akci mám zorganizovat sám a oslovit Jihlavu a děvčata, která by se měla rovněž účastnit. Spolupracoval jsem s Davidem Moravcem z dívčí reprezentace. Tudíž budu mít šest dívek a z toho dvě od nás z Chocně, aby se ukázalo, že u nás máme děvčata, která hokej hrají," shrnul.
Pro všechny to bude velký zážitek. „Chtěl jsem dětem dát možnost čuchnout k tomu reprezentačnímu hokeji a zažít tu atmosféru. Určitě to pro ně bude daleko více motivující, než na hráče koukat jen v televizi," dodal Munzar, který si šestiminutovou ukázku připravil sám. „Vytvořil jsem tréninkový plán tak, aby nebyl zbytečně náročný, protože si myslím, že tréma u dětí asi bude, jelikož bude vyprodáno. Budou to jednoduché cviky, které v průběhu sezony děti dělaly a budou to moci lehce předvést. Před samotným zápasem máme ještě trénink, kde si to zopakujeme společně dohromady s jihlavskými kluky, i včetně děvčat."