Předposlední předvánoční kolo odškrtli ze svého kalendáře hokejisté v krajské lize i krajské soutěži. Zatímco Českotřebováci si dokonale spravili chuť, v Chocni mají důvodů k radosti pramálo.

Moravská Třebová – Choceň 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Poprvé pod taktovkou Jaroslava Kutílka nepředvedli Choceňští vůbec špatný výkon a zejména v první dvacetiminutovce vzdorovali favorizovaným domácím víc než zdatně. „Choceň nás zaskočila vynikající hrou, rychlým bruslením a dobrou poziční hrou, na kterou jsme v první třetině nedokázali najít účinný recept,“ ocenil soupeřův nástup domácí kouč Jan Klacl, jehož svěřenci ale povinné tři body nepustili.

V čase 2:45 přišel pro Moravskou šok, to když úvodní gól zaznamenal Procházka. Po střele Fikejze využil skrumáže před brankou a především přesnou přihrávku Pochobradského – 0:1. Favorit se ale oklepal rychle, v 10. min. srovnal díky Malému a krátce po úvodu druhé části otočil skóre Koláček. Choceň definitivně zlomily zásahy Husárka a Skácela a nepomohla ani naděje, kterou v 39. min. vykřesal Voříšek. 430 diváků vidělo v poslední třetině ještě dvě branky v Kaplanově síti a zasloužené vítězství 6:2.

Jaroslav Kutílek, trenér Chocně:
„Hráli jsme proti špičkovému mančaftu a snažili se hlavně pozorně bránit střední pásmo. To se nám ale celý zápas nepovedlo, kluci bojovali, soupeř byl ale prostě lepší.“

Č. Třebová - Čestice 10:2 (3:0, 5:2, 2:0)

Po desetibrankovém debaklu s Poličkou a třech porážkách v řadě oplatili Českotřebovští dalšímu soupeři navlas stejnou mincí. Demolici posledního celku krajské soutěže z Čestic řídil jako správný kapitán Petr Kvasnička, autor hattricku a dalších čtyř gólových přihrávek.

Právě on otevřel skóre v 11. min. a do konce první části jej napodobili ještě Rybka a Řehák. V prostředí části hosté na chvíli ožili a dotáhli až na 4:2, jenže poté se českotřebovská lokomotiva rozjela na plné obrátky a zastávkou Čestice „projela“ až nečekaně hladce. Před třetí částí svítilo na ukazateli lichotivé skóre 8:2 a necelé tři stovky diváků v ochozech se dočkaly v jinak poklidném utkání vytoužené desítky. To když podél mantinelu prokličkoval sedm minut před koncem Doha, s přehledem vyřešil situaci jeden na jednoho a efektním blafákem dal výsledku konečnou podobu 10:2. Před dnešním přímým soubojem o druhé místo na ledě Skutče ukázali Třebováci zřetelný nárůst formy.

Choceň B - Polička 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Kdo je v letošním ročníku krajské soutěže jejím jasným pánem, ukázala znovu Polička, tentokrát na ledě choceňské rezervy. Zápas rozhodly především hrubé chyby domácích, které byly nemilosrdně trestány. Po první třetině sice Choceňští drželi s favoritem lichotivý stav 1:1 a před poslední částí ztráceli jediný gól, v závěru ale hosté dvakrát potrestali domácí hrubice a rozhodli o zisku tří bodů. Největší podíl na jedenácté poličské výhře v sezoně a šesté choceňské porážce měl střelec tří branek Švejda.

Jan Smutek, vedoucí mužstva Chocně:
„Pro nás velmi těžké utkání, kde bylo vidět, proč je mužstvo Spartaku Polička současným lídrem této soutěže. Vyrobili jsme neskutečné množství chyb, které soupeř trestal, a tím rozhodl o výsledku v tomto utkání. Ve hře jsme na tom nebyli až tak špatně, ale hokej je hra chyb a ty jsme, ještě jednou opakuji, dělali jenom my.“

JAN POKORNÝ