Chrudim B – Choceň 2:5 (1:2, 0:3, 1:0). Domácí začali, jak se na vedoucí mužstvo soutěže patří. V úvodní desetiminutovce sevřeli hosty v jejich obranném pásmu a brankář Jiří Kaplan si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Ve 3. min. mu pomohla ještě tyč, ale v 6. min. byl krátký na pokus Bartoníčka, jenž naznačil přihrávku, střelu šikovně schoval za Procházku a Chrudim vedla 1:0. Klíčový zákrok večera předvedl Kaplan v 9. min., kdy na něho při oslabení Chrudimi najížděl osamocený Fousek. Další početní výhodu už Choceňští přetavili v gól. Procházka nabíjel, Voříšek si našel místo kousek od modré a střela k levé tyči skočila Amentovi za zády. Z toho samého místa 13 sekund před koncem Voříšek propálil Amenta – 1:2.
Druhá třetina začala tak, jak první skončila. Jan Krejza již ve 22. min. připravil tutovku pro Aleše Vícha a ten již puk uklidil do prázdné branky -1:3. Domácím pomohli do tlaku dvě po sobě jdoucí vyloučení Chocně. Nejdříve za příliš mnoho hráčů a potom za zdržování. Oslabení Choceňští zvládli na výbornou. Ve 31. min. se domácí oprávněně zlobili na rozhodčího, který předčasně písknul, a tak jejich gólová dorážka nemohla být uznána. S nepořízenou Chrudim odešla i ve 32. min., kdy domácí útočník dopravil puk za Kaplana rukou. Poslední minuta druhé části o výsledku definitivně rozhodla. Nejprve našlápl choceňský Černý a jeho střelu zastavila síťka chrudimské branky – 1:4. Chvíli poté zachytil na modré vyhození domácích Pochobradský a ranou do levého růžku vyhnal Amenta z branky – 1:5.

Výjezd do Litomyšle
Ve středu zajíždí Choceň k dalšímu zápasu krajské ligy do Litomyšle a tým pořádá pro fanoušky autobusový zájezd.
Odjezd je v 17.45 od zimního stadionu v Chocni. Cena za cestu tam a zpět je 30 Kč.

Jeho náhradník Dundáček, který choceňské střelce ze svého minulého angažmá velice dobře zná, už nekapituloval. Na konci 44. min. pouze snížil dorážkou Novák – 2:5.
Fakta – branky a asistence: 6. Bartoníček (Kišš), 44. Novák (Turčáni) – 15. Voříšek (Procházka, Zavřel), 20. Voříšek (Vích L.), 23. Vích A. (Krejza), 40 Černý (Pokorný), 40. Pochobradský. Rozhodčí: Mergl – Kolář, Kobr. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 43:34 (13:16, 17:5, 13:13). Diváci: 80. HC Choceň: Kaplan – Janoušek, Voříšek, Luňák, Pokorný, Nejedlý, Pilař, Michálek – L. Vích, Zavřel, Procházka, A. Vích, Pochobradský, Krejza, Držmíšek, V. Škorpil, Černý.

Jaroslav Kutílek, trenér Chocně: „Zvolili jsme taktiku, že jsme napadali pouze s jedním hráčem a Chrudim měla velké starosti s rozehrávkou. Navíc se nám podařilo dát i nějaké góly. Zápas nám vyšel. Rozhodnout se nám podařilo v závěru druhé třetiny. Dva rychlé góly ve čtyřicáté minutě Chrudim zlomily. Jako jedni z mála jsme v létě trénovali, takže třeba se to trochu projevuje.“

(jh, ry)