KHL skupina A

Choceň – Moravská Třebová 5:3 (1:1, 1:1, 3:1). Branky a asistence: 20. a 25. L. Pilař (na 1. P. Prachař, na 1. a 2. Beránek, na 2. Florián), 41. a 46. Beránek (na obě P. Prachař, na 1. Novák, na 2. T. Prachař), 52. Král (Pochobradský, T. Prachař) – 4. Doseděl (Koláček), 37. Faltus (Řehulka), 43. Tregler (Urbášek). Rozhodčí: Čížek – Padevět, Zemánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 568.
Obě mužstva se do zápasu pustila v rychlém tempu. První vyloženou šanci zápasu měl ve třetí minutě choceňský Bláha, ale ani nadvakrát nedokázal vyzrát na Kulhavého v brance M. Třebové. Poté dostali hosté příležitost přesilové hry, ve které Doseděl střelou od modré čáry poslal Slovan do vedení. Otevřený hokej přinášel spoustu střel, ale oba brankaři byli vždy připravení. Spartak nakonec našel recept před koncem první třetiny, když po rychlé souhře s Pavlem Prachařem vyrovnal Lukáš Pilař.
Začátek druhé třetiny patřil domácím. Jako první se v šanci objevil Bláha, který si stejně jako v úvodní třetině vylámal zuby na třebovském gólmanovi. Choceňský nápor přinesl ovoce po čtyřech minutách, kdy po krásné kombinační akci po ose Florián – Beránek vstřelil svůj druhý gól v zápase L. Pilař. Spartak začal přitápět pod kotlem. Kulhavý v brance soupeře měl ovšem velký den a domácím střelcům se ho nedařilo překonat ani z těch nejvyloženějších šancí. Na druhé straně střely hostů spolehlivě likvidoval Sajdl. Tlak Chocně přerušila paradoxně její druhá přesilová hra, se kterou naložila stejně hanebně jako s tou první v úvodní třetině. A přišel trest. Po akci Řehulky srovnal ve 37. minutě Faltus. Stejní dva hráči mohli vzápětí přidat další branku, ale při domácích tentokrát stálo štěstí.
Třetí třetina už byla ve znamení choceňských náletů na Kulhavého branku, který i se svou protiletadlovou obranou odolával více než statečně. Nejprve se prosadil přízemní střelou Beránek – 3:2. Vedení Spartaku netrvalo dlouho. Za dvě minuty vystřelil od modré čáry Tregler a Sajdlovi prošel puk mezi betony. Domácí hokejisté dostali svou třetí výhodu přesilové hry a tentokrát už slavili úspěch. Lahůdkovou akci po ose T. Prachař, P. Prachař zakončil Beránek. Na Slovanu bylo vidět, že už mu znatelně docházejí síly. Ve hře ho držel fantastickými zákroky Kulhavý, který už nestačil pouze na střelu Krále v 52. minutě – 5:3. Moravská Třebová měla možnost zdramatizovat zápas ještě v přesilové hře, ale sílu na nějakou akci už nenašla. (jh)

KHL skupina B

Česká Třebová – Pohled na prořídlou střídačku hokejistů Lokomotivy nevěstil nic dobrého. Trenér Mlejnek měl v Pardubicích pouze dvanáct hráčů do pole.
ZH Pardubice – Č. Třebová 9:1 (3:0, 3:1, 3:0). Branky a asistence: 3. Kubelka (Procházka), 12. a 36. Procházka (Fousek, Palaščák), 15. Ludvík (Vondráček, Jindřich), 23. a 57. Křečan (Mlateček, Palaščák), 38. Palaščák (Fousek, Procházka), 49. a 54. Lubina (na obě Jindřich, Ludvík) – 29. Kopečný (Šedivý). Rozhodčí: Kukeně – Říha, Vrubčík. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Oslabení: 2:0. Diváci: 60.
Již ve 2. minutě zápasu ujel hostujícím obráncům Jindřich, jeho gólovou šanci naštěstí zmařil brankář Kaplan. Vzápětí byl však strážce českotřebovské branky bezmocný, když jej překonal Kubelka – 1:0. V polovině úvodní třetiny byl dvakrát za sebou vyloučen kapitán Lokomotivy Teplý a ve druhém případě toho využil Procházka – 2:0. Hosté předvedli první útočnou akci až ve 12. minutě, domácího gólmana protáhli prudkými střelami Čejka a Brukner. O chvíli později získala Lokomotiva výhodu přesilové hry, ale byl to spíše trest. V čase 14:32 totiž bezmocného Kaplana překonal v oslabení Ludvík – 3:0. V závěru prvního dějství hráli hosté další přesilovku, kterou záhy „přerušil" sudí Kukeně. Nedovolený zákrok Mlejnka na zimním stadionu nikdo jiný neviděl…
Na začátku druhé třetiny přišla další chyba českotřebovských obránců, kterou s přehledem potrestal Křečan – 4:0. Hosté se teprve od tohoto momentu snažili hrát útočněji. Ve 26. minutě si na Dohovu přihrávku najel obránce Poskočil, ale z výborné pozice střílel vedle. Hosté se přece jen dočkali, když po spolupráci se Šedivým skóroval Kopečný – 4:1. Ve 29. minutě mohlo být ještě veseleji, jenže po střele Šedivého zachránila brankáře tyčka. Na druhé straně zvonila horní tyčka po ráně Fouska. Vzápětí bylo definitivně jasno. Ve 34. minutě, při další početní výhodě, neproměnil gólovou šanci Doha. V pokračující přesilovce Lokomotivy vyšel domácím rychlý brejk a opět se radovali ve vlastním oslabení, úspěšným střelcem byl Procházka – 5:1. Poté si od útočné modré málem až před českotřebovskou branku pohodlně najel obránce Palaščák a přidal další gól – 6:1.
V závěrečné třetině přidaly Pardubice další tři góly. Dvakrát se trefil Lubina, poslední slovo měl Křečan. Domácí tým přitom využil dvě přesilové hry. (van)