Článek z utkání ZDE

V čem měla Chrudim v sérii navrch

1. Měla daleko širší kádr.
2. Chrudim zdobil důraz před oběma brankami. Hodně gólů dala z dorážek.
3. Gólmani Chocně nedokázali překonat výkon chrudimského Drejsla.
4. Širší kádr Chudimi byl schopen stupňovat v závěru utkání tempo.
5. Faktor X, Chrudim na vstřelení branky nepotřebovala příliš velké úsilí. Choceň naopak střílela do tyčí a na góly se hrozně nadřela.

1. Šířka kádru
Chrudim byla významně posílená o několik juniorů z Pardubic. Zápas navíc mohl rozhodnout rychlý šikula Kolín, dotěrný R. Formánek, junior Zadina, Novák… Kdyby nedej bože někdo vypadl, bylo kam sáhnout. A Choceň? V obraně museli dohrávat útočníci, a to ještě Fikejz patřil k nejlepším. Proto se není co divit, že v zadních řadách občas byla vidět anarchie. Když zápas „neudělal“ Procházka, O. Šeda nebo Fikejz, tedy hráči z první formace, byla Choceň úspěchu na hony vzdálená.

2. Důraz
Při pohledu do statistiky vás šokuje jeden číselný údaj – Choceň je nejvylučovanější tým krajské ligy v základní části. Jenže za co? Většinou za oplácení. Pořádně přitvrdit dokázali pouze Nejedlý s Fikejzem. I proto měli útočníci před brankou Chocně dostatek prostoru k dorážkám a z tohoto místa také dávali nejvíc branek. Důraz Chocni chyběl i před brankou soupeře. Když někdo clonil před brankou, to aby trenéři pomalu vyvěsili prapor na znamení vítězství. K dorážkám se hráči nedostávali, protože Chrudimští byli jednoduše agresivnější.

3. Brankáři
V žádném případě se nedá říci, že by za vyřazení mohli Tomáš Kroužil s Ondřejem Dundáčkem. Shazovat vyřazení na ně by byl alibismus. Jenže play off je o brankářích. A především chrudimský Drejsl přiváděl hráče Chocně k šílenství. Nechytal jenom to, co musel, ale likvidoval zkrátka všechno. Jeden zápas v Chocni mu sice nevyšel, ale ve dvou utkáních v Chrudimi byl bezchybný. Byl to Drejsl, komu série patřila.

4. Fyzická kondice
Fyzička souvisí s bodem jedna – se šířkou kádru. Choceň neměla rezervy. Úbytek sil byl patrný především ve čtvrtém utkání série v Chocni. Domácí vedli 8:3, ale bylo vidět, jak uvadají. Naopak Chrudim byla schopná přidat ještě další rychlostní stupeň.

5. Faktor X
Štěstí, klika, zkrátka přízeň paní Fortuny Chocni chyběla. Jak by celá série asi vypadala, kdyby Choceň ve třetím zápase série v Chrudimi nestřílela pouze do tyčí a Procházka proměnil svůj nájezd na gólmana? Byl by Drejsl tak suverénní, kdyby v první třetině svého úvodního vystoupení třikrát inkasoval a Choceň vedla 3:1? To nikdo neví. Ale Chrudimi štěstí přálo, často jí do branky spadlo doslova vše, do čeho „plácla“. Nutno ale dodat, že si vítězství zasloužila. Nasazení, s jakým do každého zápasu šla, se Choceň vyrovnala jenom málokdy.

Za zmínku v celé sérii stojí i to, jak věrní a hluční byli choceňští fans. Za svým klubem jezdili v hojném počtu i do Chrudimi. Nebýt jich, mohl chrudimský hlasatel představovat domácí fanoušky jmenovitě. Rozhodně by jich nebylo více než hráčů na soupisce Chrudimi. Jenže ani jejich hlasité a vytrvalé povzbuzování nestačilo. Poslední zápas sezony na domácím hřišti odehraje Choceň příští neděli s Litomyšlí.