Choceň potvrdila roli favorita a připsala si další vítězství.

Č. Třebová – Polička 8:10 (3:4, 1:3, 4:3)

Den otevřených dveří v českotřebovské obraně odstartoval v 8. minutě. Hostující Poličce stačilo pouhých 26 vteřin k tomu, aby získala dvoubrankový náskok. Skóre otevřel kapitán Vápeník – 0:1, krátce po něm se trefil Boháček – 0:2. Domácí tým se dočkal ve 13. minutě, Černý poslal do úniku Kvasničku, který nepřemýšlel a tvrdým příklepem snížil – 1:2. V probíhající 13. minutě po spolupráci se Švejdou a Nyklem zahájil své střelecké představení Kubát – 1:3. V 15. minutě nechali českotřebovští obránci za svými zády Kubáta – 1:4. V čase 18:23, při přesilovce pěti proti třem, skóroval Rak – 2:4. V čase 19:04, při pokračující přesilovce pěti proti čtyřem, předvedl další parádní příklep Kvasnička – 3:4.

V úvodu druhé třetiny pokračovali hokejisté České Třebové v aktivní hře a ve 25. minutě byli sladce odměněni, po milimetrové přihrávce obránce Čejky se o vyrovnání postaral Pavlák – 4:4. Radost v domácím táboře vydržela pouhých 24 vteřin. Obránce Bačík nedokázal vyhodit puk do středního pásma a po chaosu před domácí brankou se zblízka trefil Krajíček – 4:5. Útok hostí předvedl rychlou kombinaci, na jejímž konci byl Švej- da – 4:6. Stejný hráč si ještě vylepšil náladu ve 37. minutě – 4:7.

Střelecké manévry pokračovaly také v závěrečném dějství. Domácí bojovali jako lvi a během necelých dvou minut se vrátili zpátky do zápasu. V čase 41:25 rozveselil diváky Doha – 5:7, v čase 43:20 se o totéž postaral Pavlák – 6:7. Bruslařsky lepší Polička využila vyloučení kapitána Teplého. Kubát naservíroval perfektní přihrávku Pospíšilovi, proti jehož dělovce neměl Kaplan šanci – 6:8. V čase 54:17 se Kvasnička marně snažil zastavit Kubáta, který vzápětí puk protlačil za Kaplanova záda – 6:9. Uběhlo pouhých 64 vteřin a po zmatcích v domácí obraně byl autorem desáté branky Soukal – 6:10. V 58. minutě zamířil přesně domácí Doha – 7:10. V závěru hrála Lokomotiva další přesilovku: v čase 59:44 ji využil a výsledku dal finální podobu Rak – 8:10.

Česká Třebová: Kaplan – B. Řehák, Čejka, Chadima, Váně, Kiac – Rak, Teplý, Bačík – Brukner, Kvasnička, Černý – L. Deml, Pavlák, Doha.

Petr Kvasnička, asistent trenéra Č. Třebové: „Utkání se těžko hodnotí. Výsledek 8:10 rozhodně není hokejový. Chtěli jsme hrát dobře do obrany, ale to se nám rozhodně nepodařilo. Od začátku sezony nehrajeme jako tým dobře do obrany, z toho pramení výsledky a to, že dostáváme hrozně moc gólů. Do útoku je hra dobrá, ale obranná činnost nám hrozně vázne.“

Choceň – M. Třebová 8:5 (3:0, 5:3, 0:2 )

Domácí předváděli aktuální formu od začátku a hned po první třetině vedli o tři góly. U všeho důležitého, jak jinak, byli Prachař a L. Pilař, když první jmenovaný nejprve využil přesilovou hru, a následně Kulhavého dvakrát překonal také druhý ostrostřelec.

Ve druhé třetině rozpoutali domácí na ledě doslova uragán, v rozmezí osmi minut navýšili skóre na hrozivých 8:0 a třebovští fanoušci trnuli děsem, jaká další pohroma se na jejich tým ještě přivalí.

Slovan ovšem předvedl bojovného ducha a do konce prostřední části snížili ve třech přesilovkách Zeman, Koláček a dělovkou od modré Parolek.
Šance se pak rodily na obou stranách, ale gólmani byli lepší střelců. Až hostující Faltus našel správný gólový recept a jeho dvě trefy znamenaly, že konečný výsledek je pro Třebovou přijatelnější, než to po polovině zápasu vypadalo.

Choceň: Malý - Klauda, Florián, Voříšek, P. Pilař, Pokorný, Stříteský – L. Pilař, Beránek, Prachař, Krejza, Pocho- bradský, Král, Jurák, Dobrý, L. Vích, A. Vích.

Bohumil Prachař, trenér Chocně: „Podle mého názoru je Moravská Třebová velmi silným mužstvem, po hokejové stránce je tím nejlepším, které uznávám. Hráli jsme velmi dobře, rozhodli jsme to opět během dvou třetin. Za stavu 8:0 jsme laxně polevili a dovolili hostům snížit na 8:5. Utkání jsme ale měli pod kontrolou. Vyhráli jsme po jedenácté řadě a to je moc pěkné.“

(van, dp)