Říkáte si, že je nemožné ztratit třígólové vedení a ze skvěle rozehraného utkání plného šancí vyrobit totální blamáž? Asi jste nebyli v neděli v Chocni na utkání krajské hokejové ligy. Po polovině zápasu ukončili domácí romantickou komedii a začal horor. Individuální chyby zapříčinily obrat v utkání a hrubka domácího trenéra zařídila definitivní potvrzení výhry Moravské Třebové.

Choceň - Moravská Třebová 3:5 (1:0, 2:2, 0:2). Úvod do zápasu měla Choceň famózní. Stejně se ale dařilo i brankáři Moravské Burešovi a všechny šance domácích v prvních sedmi minutách zlikvidoval. Na druhé straně přebruslil domácího beka Pokorného Řehulka a před brankou gólmana Dundáčka vznikla, „ako by vravili kolegové Slováci, trma vrma“. Rozjasnit ji dokázalo až Dundáčkovo zalehnutí puku. Úvodní gól padl ve 14. min. Pollák překvapil z otočky skvělého Bureše a Choceň vedla 1:0.
Domácí celek v úvodní třetině jasně dominoval a předháněl se v krásných kombinacích. Trojici Fikejz, Hudousek, Ondřej Šeda chybělo po akci na jeden dotek k ideálu jediné, gólové zakončení. Zahanbit se nenechal ani druhý domácí útok Lubomíra Pochobradského, jenže opět scházelo kýžené gólové koření. Domácí úvodní dvacetiminutovce dominovali a o utkání klidně už v ní mohli rozhodnout.

Ve druhé části si Choceňští zakřičeli gól podruhé, když se trefil Držmíšek. Bujaro a veselo bylo v Chocni přesně v polovině zápasu, Nejedlého střelu dorazil za bezmocného Bureše Procházka - 3:0. Třicátá minuta a třetí gól ale znamenal zlom. Petr Šeda chtěl odehrát žabku hokejově holí, jenž puk minul a Koláček si při samostatném nájezdu poradil s Dundáčkem - 3:1.

A to byl jenom začátek. Při vlastní přesilovce domácí pustili do brejku dvojici Kobza, Husárek, s nimiž si ještě Dundáček poradil. Jenže bránící hráči v tu chvíli patrně mysleli, jestli napsali Ježíškovi, a zapomněli na Lakomého, který jim nadělil druhý gól. A ani se příliš nenadřel, v pohodě si našel volně ležící puk a dopravil ho za záda domácího gólmana.

Chocni došly síly. Hostí bylo ve třetí třetině hned od úvodních minut plné hřiště a jenom díky jistému Dundáčkovi se Moravská Třebová nedočkala v prvních třech minutách vyrovnání. Největší nebezpečí pro domácí znamenal útočník Řehulka, zastavit ho byl pro Choceň neřešitelný problém. Vyrovnání se celek hostí dočkal ve 44. min. Choceňští propadli za vlastní brankou, z čehož těžil Koláček - 3:3. Jeden z posledních záškubů umírající Chocně předvedl o tři minuty později Petr Nejedlý. Ve vlastním obranném pásmu se nadechl k velkému sólu, ale Bureš dokázal, proč patří mezi nejlepší brankáře soutěže, skórovat mu nedovolil.

Od 54. min. udělal z boje bramboračku rozhodčí. Nechal projíždět hráče Moravské Třebové se zvednutým prostředníčkem kolem domácí střídačky, netrestal atak na brankáře Dundáčka v jeho brankovišti a ve vzduchu se začaly vznášet velké emoce. Naštěstí se ale domácí k žádné krvežíznivé mstě neuchýlili. Možná i z toho důvodu, že je zchladil Řehulka.

Domácí trenér se chtěl pod prohru také patrně podepsat, a tak zvolil dvě minuty před koncem velice zvláštní řešení. Vzal si při vhazování v útočném pásmu time out a odvolal brankáře. Po tento moment bylo vše v pořádku. Jenže vedle pěti hráčů, kteří měli zablokovat hosty a umožnit obránci vystřelit poslal právě na post zakončujícího beka Lukáše Pokorného. Ten je totiž už druhou sezonu totálně z formy a s pukem na hokejce je nebezpečný převážně pro svoji bránu. A ne jinak tomu bylo i tentokrát. Pokornému se vyhrané buly zamotalo mezi nohama a Koláček v pohodě zakončoval na 5:3 pro Moravskou Třebovou.

Fakta - branky: 14. Pollák, 26. Držmíšek, 30.Procházka - 32. Koláček, Lakomý, 44. Klíč, 57. Řehulka, 58. Koláček. Rozhodčí: Vyloučení: 7:7, Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci : 450.