Před zaplněným zimním stadionem se střetl domácí Spartak s Chrudimí. Od prvních okamžiků utkání se bylo opravdu na co dívat.

Choceň – Chrudim 10:4 (3:1, 2:3, 5:0)

Utkání běželo pouhých 18 vteřin a domácí Florian už nastřelil tyč Amentovy branky. Ve druhé minutě se těšili fanoušci Chocně z první branky, kterou si připsal střelec večera Lukáš Dobrý – 1:0. V 5. minutě se do šance dostal kapitán Chocně Prachař, který našel před bránou Beránka, jeho šanci ale Ament zlikvidoval, když těsně před brankovou čárou puk zalehl. V 10. minutě využila Chrudim přesilovku a po přihrávce Plcha korigoval na 1:1 Schweinfurter. Poté se šance na obou stranách střídaly, ale ani jeden z gólmanů se nedal prostřelit. V 16. minutě si šanci vytvořil Jurák, který ale puk nestihl dorazit pod brankáře, v pravou chvíli se na správném místě objevil Dobrý a zvýšil skóre na 2:1 pro Choceň. Jen dvě minuty vydržel stav utkání stejný. V 18. minutě zpoza branky najel Lubomír Pochobradský a Ament mohl jen slyšet, jak puk cinkl o zadní hranu branky – 3:1.

Ve druhém dějství se nejprve střídaly šance na obou stranách. Nikdo však neměl přesnou mušku. Větší štěstí měla Chrudim, když ve 33. minutě našel Kišš najetého Procházku, který poslal puk před branku na Plcha, a ten změnil stav z pohledu hostí na 2:3. O minutu později z otočky skóroval Procházka, a bylo vyrovnáno – 3:3. Ve 36. minutě poslal Chrudim do vedení 4:3 Bartoníček, když přijal puk od Vágnera. Choceň ale nesložila zbraně, vrátila se ke své hře a dál ostřelovala Amenta. Od 38. minuty dostali domácí výhodu přesilové hry pět na tři, když šel nejdříve na trestnou lavici Procházka za držení a za ním Plch za sekání. Výhodu ale domácí nevyužili. Po návratu chrudimského Procházky se ale Choceň přeci jen radovala. Ve 39. minutě využil přesilovku Beránek – 4:4. V poslední minutě druhého dějství se ve skrumáži před Amentem nejlépe zorientoval Krejza a pečetil stav na 5:4.

Do závěrečné třetiny vlétla Choceň jako uragán. Krejza nedal sebemenší šanci brankáři hostí v čase 41:30 – 6:4. Ve 43. minutě poslal sudí na trestnou lavici domácího Pokorného za sekání a hostujícího Rabase za hrubost. Ve 43. minutě vystřídal v brance Chrudimi Amenta Dundáček. Ani toho se ale domácí nezalekli. Ve 44. minutě dostal puk Stříteský, který našel neohroženého Dobrého, ten obešel brankáře a pod betonem poslal puk do brány – 7:4. Ve 46. minutě se vyznamenala trojice Stříteský, L. Vích a Dobrý. Poslední jmenovaný využil vyjetí Dundáčka a poslal puk do prázdné brány – 8:4. Choceňská kanonáda nekončila. Ve 47. minutě poslal puk do brány čistým průstřelem kapitán Chocně Pavel Prachař – 9:4. 48. minuta patřila Lubomíru Víchovi, který poslal kotouč do nestřežené branky a pečetil konečný stav utkání na 10:4. Do konce utkání měla Choceň i Chrudim ještě několik slibných šancí, ale oba brankáři už ale své svatyně ochránili.

Ve středu odjíždí Spartak na odvetné utkání do Chrudimi a pokud se mu podaří zvítězit, převezme zaslouženě mistrovské trofeje. Pokud ne, bude se hrát rozhodující zápas v neděli opět v Chocni.

Bohumil Prachař, trenér Chocně: „Myslím si, že jsme splnili úlohu favorita. Za stavu 3:1 jsme ale trochu zbytečně polevili a Chrudimi se podařilo otočit výsledek. Byla to ale jen otázka chvíle, než jsme se vrátili k naší hře. Určitě jsme excelovali a myslím, že ve středu bychom mohli v Chrudimi sérii ukončit.“

Branky a asistence: 1:59 Dobrý (Jurák, Pokorný), 15:02 Dobrý (Jurák), 17:24 Pochobradský (Král), 38:35 Beránek (Prachař), 39:42 Krejza, 41:30 Krejza (Pochobradský), 42:56 Dobrý (Stříteský), 45:37 Dobrý (Vích L., Stříteský), 46:19 Prachař (Krejza, Beránek), 47:41 Vích L. (Stříteský) – 9:47 Schweinfurter (Plch), 32:24 Plch (Procházka, Kišš), 33:41 Procházka (Kišš), 35:52 Bartoníček (Vágner). Rozhodčí: Chlaň – Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 947. Stav série: 1:0.

Choceň: Malý – Florián, Klauda, Voříšek, Luňák, Stříteský, Pokorný, P. Pilař, Prachař, Beránek, Schejbal, Král, Pochobradský, Krejza, Jurák, Dobrý, L Vích, A. Vích.

Chrudim: Ament, od 43. min. Dundáček – Urban, Dvořák, Rabas, Vágner, Plch, Novák, Novotný, Procházka, Schweinfurter, Tesner, Polák, Dobiáš, Kišš, Bartoníček, Formánek, Budínský, Janoušek, Bakrlík.