Můj dům, můj hrad. Ve čtvrtfinálové sérii play off mezi Chocní a Chrudimí B to zatím platí. Potvrdit, nebo vyvrátit tuto teorii mohou hokejisté už zítra v 19.30 v Chrudimi. Klub HC Choceň pro své fanoušky vypraví speciální autobus, který od choceňského zimního stadionu odjíždí v 18.30 hodin.

HC Choceň – HC Chrudim B 8:3 (3:0, 2:2, 2:1). Něco se změnilo. Pasivita a ležérnost Choceňských z prvního zápasu byla ta tam. Domácí trenérské duo Slavík, Kutílek promíchalo řady a týmu se jako mávnutím kouzelného proutku začalo dařit.

Oproti minulému utkání v Chrudimi mohla Choceň využít dva nové beky – Nejedlého a Mimru, který už sice předčasně ukončil sezonu, ale vrátil se. „Moc se mi líbil, je to robustní bek, který hraje kvalitně dozadu a má i střelu. Je ale potřeba, aby trénoval. Věřím, že může jít nahoru,“ chválil staronový přírůstek do defenzivy domácí trenér Antonín Slavík.

Domácí celek do zápasu vstoupil skvěle. Kapitán Zavřel se ukázal jako správný vůdce a dostal už ve 4. min. svůj tým do vedení. Choceňští pokračovali v tlaku i nadále. Recept, jak se dostat do útočného pásma, byl jednoduchý a účinný. Nastřelený puk ze středního pásma dojížděli za brankou útočníci a před gólmanem Amentem vznikaly zmatky. „Choceň na nás vyrukovala s agresivní hrou, kterou někteří naši hráči nezvládli. Měli jsme méně času na rozehrávku a byli jsme pod tlakem,“ potvrdil zlepšenou hru domácích asistent trenéra Chrudimi Jiří Dundáček.

Špatné střídání domácích mohl potrestat Kolín, ale největší šanci hostí v první třetině, kdy jel sám na Dundáčka, neproměnil. A tak góly přidali domácí. Z mezikruží přesně zacílil Nejedlý a po chvíli po zemi dával na 3:0 Ondřej Šeda.

Na začátku druhé třetiny přidal čtvrtý gól při dvojnásobné přesilovce Mimra. Ve 49. min. se pustil do útočení domácí bek Ač, přenechal O. Šedovi, jenž přihrál Fikejzovi, a Choceň vedla už 5:0. Ve druhé půlce druhé třetiny však Chrudim dvěma góly skóre stáhla. „První třetina byla perfektní, ale potom jsme trochu začali jančit a Chrudim se dostávala do šancí,“ tvrdil trenér Slavík.

Zdramatizovat utkání se Chrudimi podařilo ve 44. min. Závodník snížil na 3:5. A šlo do tuhého. Choceň byla pod tlakem a šla do čtyř. V oslabení ale ujel Pollák a uklidnil domácí tým šestým gólem. „Byl to zlomový moment, kdyby Chrudim dala na 5:4, už by to smrdělo. Radek skvěle získal puk a vstřelil důležitý gól,“ pochvaloval si Antonín Slavík. V závěru přidali ještě dvě nádherné branky O. Šeda s Hudouskem.

Choceň zvítězila 8:3 a nebylo by úplně špatné výkon zopakovat v Chrudimi.

Fakta – branky: 4. Zavřel (Pochobradský), 13. Nejedlý (Procházka, O. Šeda), 15. O. Šeda (Procházka), 22. Mimra (P. Šeda, Zavřel), 29. Fikejz (O. Šeda, Ač), 46. Pollák, 55. O. Šeda (Nejedlý), 56. Hudousek (Nejedlý) – 35. Novák (R. Formánek), 40. Z. Formánek (Novák, Flaška), 44. Závodník (Janoušek). Rozhodčí: Prchal – Kmoníčková, Potůček. Vyloučení: 4:7, navíc Závodník (CR) 10 OT + OK. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 400. HC Choceň: Dundáček – Ač, Mimra, Pokorný, Nejedlý, P. Šeda, Škorpil – O. Šeda, Fikejz, Procházka, Krejza, Hudousek, Pollák, Pochobradský, Zavřel, Držmíšek.